Fortschritt E-281C

Uživatelský avatar
Příspěvky: 147
Registrován: 06 kvě 2007 21:00
Bydliště: ostrava Stará Bělá

Fortschritt E-281C

Příspěvekod fortschritt » 20 zář 2016 21:38

Dobrý den,

uvažuji o koupi této řezačky. Potřebuji ji jen na kukuřice. Na 5Ha mi bohužel nikdo s moderní řezačkou nepojede a celkem by se to i chytlo mezi soukromníky, co jsme se bavili. Kolem nás teda lítají ještě Torony,ale nějak to pořád stojí a jejich obsluha mě od nich odrazuje. Zajímá mě, zda-li jste s ní někdo jezdil, popř případné časté problémy? Čekám,že stroj už u mě dožije svůj život.
co se plazí neuteče

Uživatelský avatar
Příspěvky: 147
Registrován: 06 kvě 2007 21:00
Bydliště: ostrava Stará Bělá

Re: Fortschritt E-281C

Příspěvekod fortschritt » 28 lis 2016 08:32

Podělí se prosím někdo semnou o zkušenosti?
co se plazí neuteče

Příspěvky: 401
Registrován: 04 led 2011 15:45

Re: Fortschritt E-281C

Příspěvekod roman7711 » 28 lis 2016 19:29

Nechci do toho kecat, ale není lepší na 5ha pořídit nějakou dvouřádkovou za traktor? Kámoš takto dělá 12 ha a je to lepší jak řezačkou, protože alespoň stíhá šlapat, ale je to každěho věc. Když nic jiného tak má alespoň o udržbu jednoho motoru méně a poruchy co vím tak akorát letos dělal ložiska na bubnu.

Příspěvky: 592
Registrován: 04 bře 2006 22:09
Bydliště: Jižní Morava- Vysočina

Re: Fortschritt E-281C

Příspěvekod OŤAS » 29 lis 2016 21:03

Nedávno jsem objevil velmi slušnou E 281 C ve světle zelené a se žlutýma kolama, což jsem původně ani netušil že se takové k nám dostaly. Jak to bude jenom trochu možné tak ji nafotím. Je to hodně dávno co k nám zapůjčila Státní zkušebna novou řezačku MARAL, chlapík co s ní jezdil, tak si ji docela chválil, poněvadž od vyučení jezdil na němkách a potom na TORONECH.
Každý člověk má právo na můj názor.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 222
Registrován: 21 led 2006 14:18
Bydliště: Žamberk

Re: Fortschritt E-281C

Příspěvekod stalinrio » 04 pro 2016 12:07

Já bych do toho teda nešel. Kvalita řezanky u kukuřice je nedostačující (délka, žádný drcení zrn), adaptér je katastrofa - někdy až třetinu palic omlátí a ty zůstanou ležet na poli. Radši jak tu někdo píše - dvouřádek na traktor bude rozhodně spolehlivější a bude odvádět kvalitnější práci.

Příspěvky: 126
Registrován: 07 bře 2012 19:27

Re: Fortschritt E-281C

Příspěvekod koprkam » 18 pro 2016 22:39

To je sice betelný, ale co takovej dvouřádek stojí + má to aplikátor konzervantu? A pokud nemá moc traktorů, tak si akorát zadrbe další traktor, kterej musí mít nejmíň 120 koní, pokud se nepletu, je to 60 koní na řádek. Já osobně bych šel do Torona. Navíc do budoucna můžeš dělat i GPS, což dvouřádek neudělá.
Když něco nejde vem kladivo,
když to pořád nejde, vem větší kladivo
a když to ani pak nejde, přečti si návod.

Příspěvky: 477
Registrován: 24 dub 2015 10:30

Re: Fortschritt E-281C

Příspěvekod tonik » 18 pro 2016 22:52

Toron byl na svou dobu výbornej stroj , na veletrhu v Brně v roce 1984 získal několik medajlí a to svečí o všem.
O toronu tady můžem psát stránky ale je to na nic. Lepší a jednoduší varianta je 280-281 ale i tak je to krok vzad.
Pokud chceš sekat tak to jde i rotačkou (ŽTR 165) ale pokud chceš udělat kvalitní krnení, tak jedině neco co dokáže rozdrtit zrno a to Toron ani 281 neumí. Tady 3řádek tahal Case 240ps a když to zapřáhli do 161 tak hořel olej v převodovce.

Příspěvky: 126
Registrován: 07 bře 2012 19:27

Re: Fortschritt E-281C

Příspěvekod koprkam » 19 pro 2016 09:37

A to je to o čem mluvím. Tažený řezačky mají příkon jako prase. A pokud je soukromník, tak si nejsem jistej, jestli má dost výkonej traktor, aby ho mohl dát do řezačky. A kopud se nepletu, tak ty novější Torony, takový ty s metačem dole u motoru, jak to maj moderní řezačky, měly drtící válce na kukuřici, ne? Ale je to jeho věc, pokud má stodvácu a sežene slušnej dvouřádkovej mex, tak proč ne.
Když něco nejde vem kladivo,
když to pořád nejde, vem větší kladivo
a když to ani pak nejde, přečti si návod.

Příspěvky: 477
Registrován: 24 dub 2015 10:30

Re: Fortschritt E-281C

Příspěvekod tonik » 19 pro 2016 10:03

Pokud už musím dělat 5ha kukuřice tak bych šel cestou služby,
-pokud někdo v okolí jezdí na služby, tak pronajmout celou linku, sekaj i menší pole a bude rád když jim bude stíhat šlapat.
-koupit taženou řezačku a traktor si i s obsluhou od nekoho půjčit- dnes hnedle každej culíkář má traktor kolem 200ps

A pokud by klapla varianta 2 tak věřím, že by se připojilo pár culíkářů co chtěj dělat pár ha kukuřice.

Příspěvky: 126
Registrován: 07 bře 2012 19:27

Re: Fortschritt E-281C

Příspěvekod koprkam » 19 pro 2016 14:05

Ono těžko říct. Zatím mám se službami zkušenost spíše negativní. Osobně razím heslo, že pokud něco chci, tak si to musím udělat sám.
Když něco nejde vem kladivo,
když to pořád nejde, vem větší kladivo
a když to ani pak nejde, přečti si návod.

Příspěvky: 401
Registrován: 04 led 2011 15:45

Re: Fortschritt E-281C

Příspěvekod roman7711 » 19 pro 2016 20:44

Cestou služeb bych nešel určitě. Nebude se to stíhat ani rozhnovat, natož dusat. Kámoš si nechal jednou udělat velkou řezačkou 10 ha a byla to katastrofa. Kvalita siláže byla horší oproti tomu, když si to v klidu dělá sám s dvouřádkem. Donedávna to dělal s jednořádkem. Akorát se domluví ještě se dvěma dalšími zemědělci, kteří mu dělají odvoz a on jim za to potom jede s řezačkou, takto si vypomohou a funguje to škvěle, ale každý na to má určitě jiný názor jak to dělat.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 59
Registrován: 15 úno 2010 17:49

Re: Fortschritt E-281C

Příspěvekod hahukuku » 19 pro 2016 21:55

Když se nebude drtit zrno, pak asi nemá cenu tu kukuřici dělat. Není to levný krmení, tak je třeba ho dělat pořádně. Proto bych šel cestou kvalitní služby. Když píšeš o okolních zemědělcích že by se to chytlo? Nebyla by tedy možnost to sjednotit ? Tedy zasít v jeden termín kukuřici se stejným FAO a pak v jeden termín sklidit ? Nám služby jezdí na 8-10 ha kukuřice, najímáme si kompletní linku i s vakovačem, tedy se nemusíš bát, že nebudeš stíhat dusat. Je otázka jak jsi přizpůsoben jestli máš jámu a je ti líto ji nevyužít a tak. :wink:

Uživatelský avatar
Příspěvky: 208
Registrován: 24 úno 2008 21:22

Re: Fortschritt E-281C

Příspěvekod Adam » 19 pro 2016 23:18

https://www.otomoto.pl/oferta/sieczkarn ... xtor=SEC-8

Píše : Rezačka veľmi dobre drví zrno, žiadne celé zrna v siláži 8)
Aj traktor je len stroj....

Uživatelský avatar
Příspěvky: 147
Registrován: 06 kvě 2007 21:00
Bydliště: ostrava Stará Bělá

Re: Fortschritt E-281C

Příspěvekod fortschritt » 25 pro 2016 18:05

No, celkem se to tady rozjelo, děkuji. Službu bych určitě nevolil, tak 5ha mi nepojede nikdo, kor, když zdejší družstvo má 2 torony a jsou rádi,že jsou rádi. Razím metodu vlastní techniky, jelikož služby mě prozatím vypekly buď nekvalitní práci, či posouváním termínu. Ti,co mě znají,ví, že chodím do práce, takže koordinace služby je nesmysl... jednou se mi pokazil kombajn a služba dojela se slovy,že těch 8Ha je jen přítěž... říkám, dobroš,kašlu na Vás. To samé malé hranaté balíky... pořád se doprošovat, kontrolovat a slyšet, jak někoho obtěžuju... Zbytek soukromníků to mastí jednořádkama a toronama... ale i tak jsou rádi,že udělaj sobě....
co se plazí neuteče

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: Fortschritt E-281C

Příspěvekod poulm » 12 led 2019 09:22

Obrázek
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Příspěvky: 58
Registrován: 23 úno 2016 22:58

Re: Fortschritt E-281C

Příspěvekod Baziliska1 » 12 led 2019 16:04

Nějaká přebarvená? Otec s ní jezdil v JZD Výtězný Únor. A barva byla tmavě zelená. Velký opravy se dělaly v zimě v dílnách a na poli měnil žabky na kose. A kabina jen pro jednoho, když už jsem vní musel stát, tak sem byl nalepený na skle jak plakát, aby měl místo pro ovládání pák.

Zpět na MDW Fortschritt

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků