Zetor Proxima

Uživatelský avatar
Příspěvky: 573
Registrován: 26 pro 2006 22:54
Bydliště: Komorní Lhotka (Frýdek - Místek)

Re: Zetor Proxima

Příspěvekod Ondřej Novák » 23 črc 2015 16:18

jedině se poptat u výrobce jestli to půjde, ale moc šancí tomu nedávám...
Když osladit, tak Crystalem...

Příspěvky: 8
Registrován: 01 čer 2015 21:29

Re: Zetor Proxima

Příspěvekod Karel1992 » 22 srp 2015 22:07

Prosím o radu. Někdy se mi při jízdě s proximou stane, že motor začne najednou hodně ,,hučet" a najednou se ozve poměrně velká rána a traktor ,,škubne" pak už jede normálně. Máte někdo podobné zkušenosti?

Příspěvky: 192
Registrován: 11 čer 2008 15:30

Re: Zetor Proxima

Příspěvekod tozer » 23 srp 2015 20:03

nevím jak ,,motor začne hučet,, ale něco podobnýho se mi stávalo když sem nepočkal až vypne předek a zařadil 4 a ,,šlápnul na plyn,,

Příspěvky: 13
Registrován: 19 úno 2016 21:45

Re: Zetor Proxima

Příspěvekod Skubi » 19 úno 2016 22:09

Nazdar chlapi- jsem tu novej, ale louskám to už dlouho, super fórum. Rád bych přidal svou zkušenost. Předem říkám, že nejsem nějakej velkej traktorista a už vůbec né nějakej montér a kutil, ale v něčem jsem se už taky svezl, a hlavně rád bych přidal poznatky z provozu z lesa. Máme Proximu 6441 UKT s nástavbama PTR Třeboň, kromě ní máme na polesí Z 6911- to je už takovej spiš maskot než pracant, Z 7245 Horal, ale někdo z něho znárodnil přední tykadla, takže normál 72 na papučích, děláme s ním v pěstebce- všelijaký rozvozy materiálu, opravy cest atd. A tu Proximu a teď budeme brát 120 koníkovou Valtru N řady. Proxima má natočeno teď něco kolem 6 a půl tisíce Mth, co jsem na polesí ( 4 roky ) tak jsme dvakrát měnili portál ( v lese to dostává větší čoud ) a teď se na ní dělala GO motoru, protože začala brát fridex, tak když už se to rozdělávalo, tak se to udělalo komplet. Jinak držák, jezdí na ní jeden traktorista, navíc puntičkář, všechno si pravidelně servisuje, případně opravuje sám. Soukromníci nám tady dělají na traktorech od Z 72XX a jejích klonů a verzí v různé výbavě, stáří i stavu, JD, starší Valmety, pár Proxim, nějaká Forterra, sem tam NH a nějaká ta Valtra, až po Kotchenreuter, což je přestavěnej JD za nekřesťanský peníze. Na běžný užití pro soukromníka v lese nebo na menší farmě je Zetor ideálka, hlavně co se týká nákladů, teď se třeba děsím té nové Valtry. Dostali ji kolegové na sousedním polesí, serviska ( filtry, oleje a tak ) je vyšla na 30 tisíc, mě to udělá traktorista svépomocí za cenu materiálu, 3-5 tisíc ( podle toho, co všechno se dělá ) a to se nebavím o tom, až něco klekne ( a jednou klekne každej stroj ). Na školkách máme Kubotu- super stroj, ale dva měsíce stála než doplave nová spojka z Japonska, bo ve skledu v Německu tu naši neměli, atd. Na Zetoru si to člověk všechno stluče doma sám. Jinak ještě na škole jsem rajtoval v 5011 ( druhej traktor ve školkách k té Kubotě ) a i když jsem teď už spíš kancelářskej, sem tam si v ní s radostí zase zarajtuju :-)

Příspěvky: 10
Registrován: 25 bře 2015 00:42

Re: Zetor Proxima

Příspěvekod Felipe » 06 čer 2016 17:30

Zdravím. Je to možno trošku divná otázka, ale vie niekto či je zameniteľná hydraulika (celé to veko na diferenciál) z Proximy na staršie typy Zetorov napr. 62xx a pod.?

Uživatelský avatar
Příspěvky: 198
Registrován: 01 dub 2014 15:37

Re: Zetor Proxima

Příspěvekod AGportal.cz » 05 srp 2016 14:10

Ahoj všem co mají proximu. Mám takový problém se kterým jsem se ještě nesetkal. Jde o to, že když zapnu přední nápravu tak při otočení kol do plného rejdu se z přední nápravy ozývají takové nepřirozené zvuky (nechci to nazvat hned praskání) při nezapnuté přední nápravě je vše OK. Neměl někdo z vás něco podobného? Popř. jestli nevíte čím by to mohlo být. Předem dík za jakýkoliv názor.
http://www.AGportal.cz - Seznam manuálů, novinky ze zemědělství, vyhledávání a zadávání agroslužeb, jednoduchý agrobazar - vše ZDARMA a BEZ REGISTRACE

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Zetor Proxima

Příspěvekod bold » 05 srp 2016 16:27

na suchu?
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 555
Registrován: 20 zář 2011 12:06

Re: Zetor Proxima

Příspěvekod tomous » 05 srp 2016 16:57

Má to samosvor?

Uživatelský avatar
Příspěvky: 573
Registrován: 26 pro 2006 22:54
Bydliště: Komorní Lhotka (Frýdek - Místek)

Re: Zetor Proxima

Příspěvekod Ondřej Novák » 06 srp 2016 16:55

AGportal.cz píše:Ahoj všem co mají proximu. Mám takový problém se kterým jsem se ještě nesetkal. Jde o to, že když zapnu přední nápravu tak při otočení kol do plného rejdu se z přední nápravy ozývají takové nepřirozené zvuky (nechci to nazvat hned praskání) při nezapnuté přední nápravě je vše OK. Neměl někdo z vás něco podobného? Popř. jestli nevíte čím by to mohlo být. Předem dík za jakýkoliv názor.

ahoj, chtělo by to víc informací,
náprava brzděná/nebrzděná v případě bržděné to dělá i při brzdění?
přední náhon, funguje/nefunguje
diferenciál s omezeným prokluzem, funguje/nefunguje
případně blbá otazka, mažeš nápravu i kardan?
Když osladit, tak Crystalem...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 198
Registrován: 01 dub 2014 15:37

Re: Zetor Proxima

Příspěvekod AGportal.cz » 07 srp 2016 18:12

Zasílám upřesnujici info:

Dělá to na suchu - na mokru nevím jezdí pouze v senách
Náprava je brzděná - nezáleží zda se brzdí nebo ne, ale dělá to pouze při plném rejdu
Přední náhon funguje
Mažu (snad) vše, mám u 3340 nápravu CARRARO a nikdy se mi toto nestalo - mažu pouze maznice
Jinak je na traktoru čelní nakladač, ale používám závaží, tak snad není moc přetížená přední náprava...

Ještě to praskání by se dalo asi přirovnat k tomu jako když jsem měl na zadním kole povolené kolo na hvězdě
http://www.AGportal.cz - Seznam manuálů, novinky ze zemědělství, vyhledávání a zadávání agroslužeb, jednoduchý agrobazar - vše ZDARMA a BEZ REGISTRACE

Příspěvky: 28
Registrován: 06 čer 2011 18:50

Re: Zetor Proxima

Příspěvekod Tomas6 » 07 srp 2016 21:21

Pokud nemáš volné kolo nebo hvězdici, tak bych hledal problém v kříži na poloose.Bohužel tam nejsou maznice tak se to nedá namazat. Mrkni jestli z tama neteče rez.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 573
Registrován: 26 pro 2006 22:54
Bydliště: Komorní Lhotka (Frýdek - Místek)

Re: Zetor Proxima

Příspěvekod Ondřej Novák » 08 srp 2016 09:19

Taky bych to viděl na ty kříže, zapnout předek, redukci, pomalu popojíždět, plne rejd na jednu a pak na druhou stranu a někoho u traktoru ať poslouchá odkud ten zvuk jde... :?
Když osladit, tak Crystalem...

Příspěvky: 13
Registrován: 19 úno 2016 21:45

Re: Zetor Proxima

Příspěvekod Skubi » 31 srp 2016 13:48

to budou homoklouby, taky nám to dělalo.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 198
Registrován: 01 dub 2014 15:37

Re: Zetor Proxima

Příspěvekod AGportal.cz » 31 srp 2016 19:06

Skubi píše:to budou homoklouby, taky nám to dělalo.


A jak jste to řešili?
http://www.AGportal.cz - Seznam manuálů, novinky ze zemědělství, vyhledávání a zadávání agroslužeb, jednoduchý agrobazar - vše ZDARMA a BEZ REGISTRACE

Příspěvky: 28
Registrován: 06 čer 2011 18:50

Re: Zetor Proxima

Příspěvekod Tomas6 » 02 zář 2016 06:34

Já bych to řešil v http://www.kony.cz Ale možná máš někde něco blíž.Nové si myslím že budou stát raketu.

Příspěvky: 28
Registrován: 26 zář 2011 14:26

Re: Zetor Proxima

Příspěvekod Peter23 » 28 říj 2016 22:09


Příspěvky: 13
Registrován: 19 úno 2016 21:45

Re: Zetor Proxima

Příspěvekod Skubi » 29 lis 2016 20:59

no super, už tam taky serou filtry pevnejch částic, močovinu a další kurvítka. Ale jsou v akci respektive doprodeji starší modely se Stage III B.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 198
Registrován: 01 dub 2014 15:37

Re: Zetor Proxima

Příspěvekod AGportal.cz » 11 led 2017 17:40

Ahoj, měl bych takový dotaz ohledně startování Proximy. Už v létě jsem si všiml, když jezdím s traktorem celý den a např. po 4 hodinách práce ho vypnu nejde znova nastartovat, musím počkat cca 30min. až trošku vychladne a potom zase jde. Myslím, že to má souvislost s teplotou, ale nikdy jsem se s tím nesetkal. traktor se nepřehřívá... Nevíte zda je to startérem, nebo nějakou elektronikou, která spíná startér. Dík za radu.
http://www.AGportal.cz - Seznam manuálů, novinky ze zemědělství, vyhledávání a zadávání agroslužeb, jednoduchý agrobazar - vše ZDARMA a BEZ REGISTRACE

Uživatelský avatar
Příspěvky: 208
Registrován: 24 úno 2008 21:22

Re: Zetor Proxima

Příspěvekod Adam » 11 led 2017 18:00

Nie som sice odbornik ale ja by som to tipoval na naftu, a to že vstrekovače už nebudu celkom OK. Tento problem som mal na aute kde za studena startovalo na brnk a za tepla nechcelo chytať.
Aj traktor je len stroj....

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Zetor Proxima

Příspěvekod bold » 11 led 2017 19:25

Jaké je tam vstřikovací čerpadlo? řadové nebo rotačka. Pokud rotačka tak bych zkusil polít čerpadlo studenou vodou- pokud nebude chtít startovat pokud pak chytne tak je vychozené čerpadlo. Pokud to ale nemá moc naběhané, tak bych tuto závadu vyloučil.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 198
Registrován: 01 dub 2014 15:37

Re: Zetor Proxima

Příspěvekod AGportal.cz » 12 led 2017 17:20

Asi jsem se špatně vyjádřil, startér vůbec netočí. Jakmile traktor trochu vychladne, startér normálně točí a hned chytne.
http://www.AGportal.cz - Seznam manuálů, novinky ze zemědělství, vyhledávání a zadávání agroslužeb, jednoduchý agrobazar - vše ZDARMA a BEZ REGISTRACE

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Zetor Proxima

Příspěvekod bold » 13 led 2017 15:23

1. změřit jestli při startu pustí napětí na spínací cívku starteru (ten tenký drát co jde na starter :-) )
Pokud ANO tak zkusit vyměnit cívku (popřípadě proměřit), pokud to nepomůže tak repas (kontrola) starteru
Pokud NE tak proměřit spínací skříňku a kabel.
Osobně si ale myslím že to bude buď cívkou nebo starterem.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 192
Registrován: 11 čer 2008 15:30

Re: Zetor Proxima

Příspěvekod tozer » 13 dub 2018 17:23

kolegové, na proximě 8441 mi přestal mi ukazovat otáčkoměr a nepočítá ani mth, setkal jste se s tím už někdo? může být na vině alternátor?

Příspěvky: 22
Registrován: 24 kvě 2016 15:17

Re: Zetor Proxima

Příspěvekod simir0 » 06 čer 2018 14:41

Ahoj, tipnul bych si, že to bude čidlo otáček.

Příspěvky: 192
Registrován: 11 čer 2008 15:30

Re: Zetor Proxima

Příspěvekod tozer » 08 čer 2018 11:18

byl to alternátor, druhej den už nedobíjel...

Předchozí

Zpět na UŘ III - Proxima, Forterra, Maxterra......

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků