LED diodové žárovky do pracovních světel

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: LED diodové žárovky do pracovních světel

Příspěvekod bold » 07 dub 2017 07:23

oživím to tady trochu. Můj názor že halogen je halogen jest sic pravdou, ale LED technologie jde kupředu neskutečně. Kulatých mám doma krabici (27W) a půjdou postupně asi na vše. Jen bych se vás chtěl zeptat, kde sháníte konektory do originální kabeláže, aby to šlo normálně zapojit a když trak vyměnit (ani LEDka není nesmrtelná).
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 873
Registrován: 29 srp 2013 17:47

Re: LED diodové žárovky do pracovních světel

Příspěvekod skacel99 » 07 dub 2017 08:03

LEDka fakt není nesmrtelná. První,co jsem montoval postupně odcházejí. Mají asi 3 roky. Ne že by to nesvítilo,ale postupně nesvítí jednotlivý diody.
Na Zetorech je to dobrý,tam si kombinačkama nacvakám konektory a hotovo :lol:

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: LED diodové žárovky do pracovních světel

Příspěvekod bold » 07 dub 2017 13:39

proto jsem tu psal ať napíšete až začnou odcházet čipy (diody) aby byl přehled o vhodnosti investic. H3 stojí kolem 70kč kus. vadí jí otřesy- nevadí teplo. 27W led světlomet kolem 350kč nevadí otřesy-vadí teplo. Takže to máme suma sumárum že LED světlo by mělo vydržet 5x déle než halogenka :-) co do ceny a životnosti :-) Dále pak je potřeba vypočítat sníženou spotřebu energie. :lol:
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 873
Registrován: 29 srp 2013 17:47

Re: LED diodové žárovky do pracovních světel

Příspěvekod skacel99 » 07 dub 2017 16:03

Pro mě je podstatná svítivost a nenáročopst na elektriku. Zetory totiž nejsou zrovna dobře vyřešený z téhle stránky,takže radši koupím jednou za pár let LED lampu,ale budu na noční práci vidět. A když se někdy nestíhá,je to sakra potřeba,i kdyby ta lampa stála 1000,-

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: LED diodové žárovky do pracovních světel

Příspěvekod bold » 07 dub 2017 17:04

Do zetoru ideální, ale přiznejme si že kdo tráví v traktoru od nevidím do nevidím a víc, tak nejezdí v zetoru. :lol: :lol: spíš taková klasická nestíhačka natažená do nočních hodin.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 873
Registrován: 29 srp 2013 17:47

Re: LED diodové žárovky do pracovních světel

Příspěvekod skacel99 » 07 dub 2017 17:55

Jo,to jo. Ale i tak toho času po večerech v traktoře trávím dost a třeba setí na noc s traktorem,co nesvítí je fakt na prd :lol: Orat na podzim chodím taky po večerech,protože přes krátkej den je spousta jiné práce a lepší mít zoráno brzo,než se pak patlat v blátě.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: LED diodové žárovky do pracovních světel

Příspěvekod bold » 08 dub 2017 08:58

no někomu ta noc vyhovuje, včely nelítají, nikdo neotravuje (kromě pčr kterážto ti přijde oznámit že občany budí kravál z tvého stroje- ty jim oznamuješ že hladina hluku nepřevyšuje noční normu a jedeš vesele dál), telefon nevyzvání (neb všichni spí) je to spousta výhod, a když máš navigačku tak se i dobře hledají kolejové řádky :-)
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 873
Registrován: 29 srp 2013 17:47

Re: LED diodové žárovky do pracovních světel

Příspěvekod skacel99 » 08 dub 2017 10:21

Tak pokud je člověk rozumnej,nedělá na noc vedle zástavby. Stačí vidět ty kyselý ksichty v sobotu,či neděli odpoledne,když se všichni sluní u bazénu,grilujou a ty jim tam přijedeš třeba s kombajnem :lol:

Příspěvky: 69
Registrován: 16 lis 2012 23:56
Bydliště: Opavsko

Re: LED diodové žárovky do pracovních světel

Příspěvekod georget91 » 28 dub 2023 05:04

Dořešili jste někdo rušení FM rádia LEDkami? Na začátku vlákna o tom byla řeč. Je na to nějaká finta? Na netu vidím odrušovací filtry, ale nevím jak tomu důvěřovat, kord když to bývá dražší než samotné světlo a chce to připojit co nejblíže světlu.

Příspěvky: 69
Registrován: 16 lis 2012 23:56
Bydliště: Opavsko

Re: LED diodové žárovky do pracovních světel

Příspěvekod georget91 » 21 kvě 2023 20:54

Nakonec jsem zkusil předřadit toto: https://www.truckonline.cz/eliminator-r ... 80QAvD_BwE
Na zvlášť světlo 48W to fungovalo výborně, na dvojici světel tak napůl. Ale hlavně mi to překrylo rušení od nové dvojice led pozičních světel na střeše kabiny, takže spokojenost.
No až na tu cenu a velikost :roll:

Příspěvky: 120
Registrován: 12 zář 2011 13:49
Bydliště: Hradec Kralove

Re: LED diodové žárovky do pracovních světel

Příspěvekod konicek » 24 srp 2023 08:51

Ahoj,
já jsem to vyřešil výměnou světel za homologované - 2x dražší, ale funguje to tak jak má.
Viděli jste ho jasně? Prohlédli ste si jeho tvář? Zahlédli ste ho v průvodu? Neřekl bych. Mohl jsem být kýmkoli.

Předchozí

Zpět na Všeobecná diskuze

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník