STOU vs UTTO

Veškeré Oleje, maziva a filtry, paliva (pohonné hmoty včetně Ad Blue) používané v zemědělské technice.
Uživatelský avatar
Příspěvky: 208
Registrován: 24 úno 2008 21:22

STOU vs UTTO

Příspěvekod Adam » 30 zář 2018 19:51

Zdravím, vlastním dva modernejšie traktory. Jeden je Zetor Major 80 /2013/ a používa v prevodovke olej typu STOU a druhý je NH TD 5.85 /2017/ ktorý používa olej typu UTTO. Oba vo vizkozite 10w30. Chcel by som vedieť Váš názor na naliatie oleju typu UTTO do Zetora. ďakujem.
Aj traktor je len stroj....

Příspěvky: 477
Registrován: 24 dub 2015 10:30

Re: STOU vs UTTO

Příspěvekod tonik » 30 zář 2018 21:09

Jestli je nějakej olej pro motor, převodovku a brzdy, tak to můžou dávat rovnou do raketoplánu.
Jedu systémem jednoho (kvalitního ) oleje a davám to do všeho, novej, starej, s turbem i bez. V převodovkách origo JD, pouze jedna 72 má PP80 a svoje dva přivěsy. Přívěsy se neprohazují..

Uživatelský avatar
Příspěvky: 208
Registrován: 24 úno 2008 21:22

Re: STOU vs UTTO

Příspěvekod Adam » 30 zář 2018 21:20

Taak teraz neviem co si tym presne chcel povedať :D ide o to že som čital že ide o univerzalne oleje s tym rozdielom že Stou može ist aj do motora.
Aj traktor je len stroj....

Příspěvky: 477
Registrován: 24 dub 2015 10:30

Re: STOU vs UTTO

Příspěvekod tonik » 30 zář 2018 21:45

Vždy když je něco na všechno tak je to na h...o. Pochopím že u mokrých brzd se použije místo brzdové kapaliny převodový olej, protože se neohřejí, ale dávat převoďák do motoru?

Uživatelský avatar
Příspěvky: 208
Registrován: 24 úno 2008 21:22

Re: STOU vs UTTO

Příspěvekod Adam » 30 zář 2018 21:51

chapem, ale tak tu je u jedneho aj druheho predpisany univerzalny olej pre prevodovky. Išlo mi o to že použiť ten čo ide do NH aj do Zetora /cena, žiadne mixovanie vo vlečkach, skladujem iba jeden typ...atď/ .
Aj traktor je len stroj....

Příspěvky: 477
Registrován: 24 dub 2015 10:30

Re: STOU vs UTTO

Příspěvekod tonik » 30 zář 2018 22:13

Já bych do převodovky dával jen převodový olej, Jak jseš na to s brzdama, mokré? suché?
U ZETORu 11741 používám v převodovce olej JD HY-GARD a bez problémů.

Vyvaroval bych se oleje v převodovce s přísadama do motoru.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 208
Registrován: 24 úno 2008 21:22

Re: STOU vs UTTO

Příspěvekod Adam » 05 říj 2018 19:44

Ani neviem ake brzdy tam su, neriešil som to zatiaľ. Ale Zetor sam určil že tam má isť olej typu STOU. V každom pripade musim dať pretesniť prevodovke lebo cez horne veka mi extremne presakuje tak pojde tam aj novy olej a asi dám ten UTTO, našiel som v super cene.
Aj traktor je len stroj....

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: STOU vs UTTO

Příspěvekod bold » 07 říj 2018 09:17

nevím co znamenají zkratky STOU a UTTO, ale osobně se podívám do návodu na specifikace které olej musí mít. najen na označení 15W40 ale i na další specifikace.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 208
Registrován: 24 úno 2008 21:22

Re: STOU vs UTTO

Příspěvekod Adam » 07 říj 2018 11:31

Cele som to tu rozpisal :wink:
Aj traktor je len stroj....

Příspěvky: 477
Registrován: 24 dub 2015 10:30

Re: STOU vs UTTO

Příspěvekod tonik » 07 říj 2018 16:23

Super Tractor Oil Universal -STOU- Olej od motoru až k náhonu,
universal tractor transmission fluid- UTTO - Pouze převoďák , mokré brzdy, lamelové spojky atd.

Pokud pán olej někde dostal nebo našel tak nic proti tomu, ale jak jsem napsal, když ani neví jestli tam má mokré brzdy tak proč tam dávat olej na mokré brzdy a né pouze převoďák?

Uživatelský avatar
Příspěvky: 208
Registrován: 24 úno 2008 21:22

Re: STOU vs UTTO

Příspěvekod Adam » 07 říj 2018 19:20

- Zetor udáva do prevodovky olej typu STOU
- olej STOU - motor, prevodovka, mokre brzdy, spojka, hydraulika atd..
- olej UTTO - prevodovka, hydraulika, mokre brzdy, spojka atd ..
- čiže vyzera to tak že medzi nimi je rozdiel akurat v tom motore, ale kedže ja ho chcem dať do prevodovky a tým zlučiť oleje v jednom aj druhom traktore si myslim že problem nebude, ide tak isto o tu istu vizkozitu 10w-30.

- poprosim nezhadzovať ma preto že neviem ake brzdy ma ten zazrak, nemal som to rozobrate, nikde som nato nenarazil, ale predpokladam že budu mokre.
a zaujimalo by ma aky olej je "pouze prevodak" . Ďakujem.
Aj traktor je len stroj....

Příspěvky: 477
Registrován: 24 dub 2015 10:30

Re: STOU vs UTTO

Příspěvekod tonik » 07 říj 2018 20:08

Chápete rozdíl mezi olejem do motoru a do převodovky? Nebo konstrukcí motoru a převodovky? Jaké jsou brzdy ne napsáno v prospektu a nebo v návodu.

Dokážete si představit třeba přípravek na ochranu rostlin, který bude na plevel, plíseň, brouka, slimáka a na regulaci a budete ho plošně aplikovat jen aby jste nemuseli čistit postřikovač a přitom potřebujete řešit jen plevel. - to je váš olej STOU, dáte ho do převodovky a přísady na motor vyhozené, přísady na brzdy vyhozené..........

Uživatelský avatar
Příspěvky: 208
Registrován: 24 úno 2008 21:22

Re: STOU vs UTTO

Příspěvekod Adam » 07 říj 2018 20:34

Hej chapem rozdiel medzi prevodovym a motorovym. A teraz ked od vyroby je tam olej 10w-30 STOU, mam ho vyhodiť lebo tam je zbytočne? aj keď ho vyrobca predpisuje? Dobre som pochopil? a zaroveň žiadam tym padom o radu aký čisto prevodový olej by som tam mal dať :) ďakujem
Aj traktor je len stroj....

Příspěvky: 477
Registrován: 24 dub 2015 10:30

Re: STOU vs UTTO

Příspěvekod tonik » 07 říj 2018 20:54

V každém návodu je tabulka zaměnitelnosti oleje, Máte jen ty dva, nebo ještě něco ?, Na Slovensku třeba Madit PP 80

Uživatelský avatar
Příspěvky: 208
Registrován: 24 úno 2008 21:22

Re: STOU vs UTTO

Příspěvekod Adam » 07 říj 2018 20:58

Mam tieto dva traktory, a ano ma to tabulku...asi 6 typov olejov ktore su vsetky typu STOU. PP90 som daval do Kryštala... podľa mňa je to krok späť.
Aj traktor je len stroj....

Příspěvky: 477
Registrován: 24 dub 2015 10:30

Re: STOU vs UTTO

Příspěvekod tonik » 07 říj 2018 21:44

Na Zetor Major plně vyhovující. Pokud by se dělala pořádná údržba na starejch Zetorech, tak vydržely víc. Znám lidi, co převoďák nikdy meměnili.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 710
Registrován: 21 pro 2005 21:16
Bydliště: Olomouc

Re: STOU vs UTTO

Příspěvekod david » 08 říj 2018 19:47

Dej do převodovky Zetoru olej co máš v tom NH a hotovo nic se nestane.Nevím proč tady někteří pořád něco točí o motoru když o něj vůbec nejde.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: STOU vs UTTO

Příspěvekod bold » 09 říj 2018 08:30

1, otevřu návod a podívám se jakou specifikaci tam mám mít
2, podívám se na specifikaci oleje
3 pokud jsou specifikace shodné tak to tam naleju a nebudu mít problém.
Ale, pokud má být v zetoru pp80 tak tam dám pp80 neb je cenově přiatelnější a vydrží tam neskutečné věci. Jak tu někdo podotknul, tak se málokdy měnil spíš se dolévalo.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: STOU vs UTTO

Příspěvekod tele » 09 říj 2018 12:01

bold píše:1, otevřu návod a podívám se jakou specifikaci tam mám mít
2, podívám se na specifikaci oleje
3 pokud jsou specifikace shodné tak to tam naleju a nebudu mít problém.
Ale, pokud má být v zetoru pp80 tak tam dám pp80 neb je cenově přiatelnější a vydrží tam neskutečné věci. Jak tu někdo podotknul, tak se málokdy měnil spíš se dolévalo.

Je tady alespoň veselo :wink:

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: STOU vs UTTO

Příspěvekod bold » 10 říj 2018 08:36

tele píše:
bold píše:1, otevřu návod a podívám se jakou specifikaci tam mám mít
2, podívám se na specifikaci oleje
3 pokud jsou specifikace shodné tak to tam naleju a nebudu mít problém.
Ale, pokud má být v zetoru pp80 tak tam dám pp80 neb je cenově přiatelnější a vydrží tam neskutečné věci. Jak tu někdo podotknul, tak se málokdy měnil spíš se dolévalo.

Je tady alespoň veselo :wink:

No to ano, ale je to tu víc civilizovanější než na FB- kde je odborníkem na všechno každý, kdo má za sebou mateřskou školku :-D
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: STOU vs UTTO

Příspěvekod tele » 10 říj 2018 19:59

bold píše:
tele píše:
bold píše:1, otevřu návod a podívám se jakou specifikaci tam mám mít
2, podívám se na specifikaci oleje
3 pokud jsou specifikace shodné tak to tam naleju a nebudu mít problém.
Ale, pokud má být v zetoru pp80 tak tam dám pp80 neb je cenově přiatelnější a vydrží tam neskutečné věci. Jak tu někdo podotknul, tak se málokdy měnil spíš se dolévalo.

Je tady alespoň veselo :wink:

No to ano, ale je to tu víc civilizovanější než na FB- kde je odborníkem na všechno každý, kdo má za sebou mateřskou školku :-D

Občas si tu člověk připadá jako poslední Mohykán :lol:

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: STOU vs UTTO

Příspěvekod bold » 11 říj 2018 07:36

Tak teď jsi to trefil naprosto přesně, připadám si jako bych si měl zakoupit fialky a zeminu na hroby. :lol:
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 208
Registrován: 24 úno 2008 21:22

Re: STOU vs UTTO

Příspěvekod Adam » 11 říj 2018 19:34

Kúpeny olej Ambra Multi G 10W-30 /Utto/ . ďakujem všetkým za príspevky, len mam mrzí že jediný kto to pochopil bol David, palec hore pre neho.
Aj traktor je len stroj....

Příspěvky: 477
Registrován: 24 dub 2015 10:30

Re: STOU vs UTTO

Příspěvekod tonik » 12 říj 2018 09:51

To jsi asi příspěvky nečetl, Ptal jsi se náš názor na naliatie oleju typu UTTO do Zetora. Jasně jsem ti odpověděl, že stačí PP-80, Zetor dává olej STOU z důvodu nalejvání do všech typů, a neřeší co je v převodovce za příslušenství.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 710
Registrován: 21 pro 2005 21:16
Bydliště: Olomouc

Re: STOU vs UTTO

Příspěvekod david » 12 říj 2018 21:03

tonik píše:To jsi asi příspěvky nečetl, Ptal jsi se náš názor na naliatie oleju typu UTTO do Zetora. Jasně jsem ti odpověděl, že stačí PP-80, Zetor dává olej STOU z důvodu nalejvání do všech typů, a neřeší co je v převodovce za příslušenství.

no ale on se ptal jestli muže olej s NH použít do zetoru aby nemíchal oleje ve strojích atd. a ty mu napíšeš že stačí PP 80 :shock: :lol:

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: STOU vs UTTO

Příspěvekod bold » 13 říj 2018 09:10

Já mu taky psal jak na to.
bold píše:
1, otevřu návod a podívám se jakou specifikaci tam mám mít
2, podívám se na specifikaci oleje
3 pokud jsou specifikace shodné tak to tam naleju a nebudu mít problém.
Ale, pokud má být v zetoru pp80 tak tam dám pp80 neb je cenově přiatelnější a vydrží tam neskutečné věci. Jak tu někdo podotknul, tak se málokdy měnil spíš se dolévalo.
To snad není rada? Vím já co má za specifikaci NH, a co zetor? Nejdůležitější je specifikace, a tu mně určitě neřekne UTTO nebo STOU. Některá převodovka vyžaduje GL-4 některá GL-5 to je pro mně specifikace u které se dá už bavit.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 477
Registrován: 24 dub 2015 10:30

Re: STOU vs UTTO

Příspěvekod tonik » 13 říj 2018 09:20

Na to že chce sloučit oleje se zeptal až ve třetím odkazu. Nevím s čím jezdíš a jak svůj stroj znáš, ale když ani neví jaké jsou na traktorech brzdy ? Možná že PP80 je kvalitnější olej naž Ambra. Dřív dovozci používali značkové oleje, ale vzhledem k tomu, že na nich vydělávali jen 50%, tak si nechávají dělat sé. Pokud je to traktor 300ps v polních pracích tak tam má značkovej olej opodstatnění, ale u traktoru kterej se ani neohřeje je pp80 dostačujíci a to i do NH. Nepředpokládám, že někdo sedí v Majoru deně 8 hodin.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 710
Registrován: 21 pro 2005 21:16
Bydliště: Olomouc

Re: STOU vs UTTO

Příspěvekod david » 13 říj 2018 11:20

Samo že máte pravdu.Ale Adam se neptal co tam dát ale jestli to podle vašeho názoru jde zaměnit. Pak už se do toho začali montovat různý věci co už s tím vůbec nesouvisí.A jestli s tím jezdí celé den nebo jen hodku denně je uplně jedno.O tom se tady mužem bavit rok,dva a pořád bude o čem.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 208
Registrován: 24 úno 2008 21:22

Re: STOU vs UTTO

Příspěvekod Adam » 13 říj 2018 12:37

Teraz neviem či je Váš problém Slovenský jazyk alebo tu niekto nečíta s porozumením. Ak je problém Slovenčina, tak sa treba ohradiť a napísať do hlavičky tejto stránky že je iba používateľov z CZ.

To tonik - hneď v prvom príspevku píšem že by som chcel dať Ambru do Zetora.

To Bold - píšem že tam má byť olej typu STOU, to píše v príručke. Takže sa ani nebudem zaoberať olejom typu PP80 kedže ho tam výrobca nepíše. A čo sa týka presnejšej špecifikácie aj Stou aj Utto sú GL-4 takže pohoda.

to tonik - Zetor ma mokre brzdy, našiel som si to na nete. Chceš ma ešte nejako zosmiešňovať? Poď do toho. A sedim v Majori aj 10 hodin denne keď treba.

Inač Bold v inom príspevku si kritizoval servisáka čo radil tvojmu kolegovi naliať do Majora PP80 :D

Vlastne sa tu riešil iba rozdiel STOU vs UTTO ,pre použitie v prevodovke Majora. Nič viac. Ja napríklad keby som nevedel čo je UTTO a čo STOU, prípadne by sa mi nechcelo si to pozrieť na nete tak sa nevyjadrujem.
Aj traktor je len stroj....

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: STOU vs UTTO

Příspěvekod bold » 14 říj 2018 08:59

Adam píše:Teraz neviem či je Váš problém Slovenský jazyk alebo tu niekto nečíta s porozumením. Ak je problém Slovenčina, tak sa treba ohradiť a napísať do hlavičky tejto stránky že je iba používateľov z CZ.

To tonik - hneď v prvom príspevku píšem že by som chcel dať Ambru do Zetora.

To Bold - píšem že tam má byť olej typu STOU, to píše v príručke. Takže sa ani nebudem zaoberať olejom typu PP80 kedže ho tam výrobca nepíše. A čo sa týka presnejšej špecifikácie aj Stou aj Utto sú GL-4 takže pohoda.

to tonik - Zetor ma mokre brzdy, našiel som si to na nete. Chceš ma ešte nejako zosmiešňovať? Poď do toho. A sedim v Majori aj 10 hodin denne keď treba.

Inač Bold v inom príspevku si kritizoval servisáka čo radil tvojmu kolegovi naliať do Majora PP80 :D

Vlastne sa tu riešil iba rozdiel STOU vs UTTO ,pre použitie v prevodovke Majora. Nič viac. Ja napríklad keby som nevedel čo je UTTO a čo STOU, prípadne by sa mi nechcelo si to pozrieť na nete tak sa nevyjadrujem.

Nevím, já se se s názvoslovím STOU a UTTO nesetkávám, pro mně je podstatná výkonová řada olejů, takže se podívám do návodu kde jsou uvedeny parametry olejů, podívám se na parametry u oleje a pokud jsou shodné, tak nevidím problém. (já mám třeba v claasu API GL-4 GIMA M 1143- ISO HV68 což je dost údajů, takže mrknu na olej a hledám shodnost, pokud si nejsem jistý, tak zajedu nebo zavolám do prodejny kde beru oleje, řeknu typ traktoru, oni mrknou do programu na netu který jim vyhodí vhodné oleje pro tento konkrétní stroj schválené výrobcem, já mám jistotu) A nepsal jsem aby jsi nalél PP-80 do převodovky, jen jsem psal že pokud do zetora patří PP-80 tak bych ho tam dal a neřešil bych to. A zetor jede pořád ve stejných kolejích, sice nahradil klasickou PP80 ve svých strojích "řidším" olejem ale zas teče ze všech možných otvorů- bohužel. A pokud sedíš 10 hodin v majorovi denně, tak klobouk dolů, máš mé uznání. Já bych to nedal. Od té doby co v tom nesedím, se mé návštěvy u ortopeda poněkud vytratili. :-D
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Zpět na Oleje, maziva, filtry, paliva....

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník