Kverneland CLC 3 Pro

Příspěvky: 69
Registrován: 13 dub 2016 20:20

Kverneland CLC 3 Pro

Příspěvekod jezevec » 04 kvě 2019 10:20

Zdravím,má sním někdo nějakou zkušenost?

Příspěvky: 24
Registrován: 29 dub 2011 20:46

Re: Kverneland CLC 3 Pro

Příspěvekod Jeník Panský » 11 kvě 2019 21:22

Ahoj.

Měl jsem na pár hektarů půjčený na podzim. Byl osazen stadartními listovou pružinou jištěnými radličkami s křídly (špičku zde tvořila špička z pluhu, tedy otočná na dvě použití a křídla byla odlitek jeden díl pod špičkou se záběrem cca 20 - 25 cm) urovnávacímy disky a Actipack válcem. V záběru 3 m, tahal to Case 200k. Hospodařím poblíž Havlíčkova Brodu - mocnost ornice proměnlivá od 15 do 30 cm, půda štřední, místy kamenitá - prostě Vysočina.

V porovnání s pluhem se stejným záběrem a pracovní hloubkou šlo CLC o poznání lépe (nepřekvapivě), dovolovalo tedy při podobných nákladech zpracovávat i utuženou vrstvu o pár cm níž. Jelikož jsem ho měl půjčené v září, nezkoušel jsem mělčí podmítky ale rovnou finální přejezd před setím (kombinace rotační brány a botková mechanická secí mašina).

Jedním přejezdem na hloubku cca 25 cm jsem zpracoval strniště po silážní kukuřici. Odhadem 5 - 10% stébel zůstalo na povrchu a následně způsobila menší komplikaci při setí. V pohodě prošla přes rotačí brány i secí botky, avšak hrnula se před prutovými zavlačovači - po demontaci setí bez problému (i tak se válelo z důvodu sucha vše ozimé).

Dvěma přejezdy s postupným zahloubením zpracováno strniště po poleháné pšenici. Konečná hloubka také okolo 25 - 30 cm (zemitější pozemek) a setí bez problémů.

Do třetice jsem demontoval křídla a nechal pouze špičky a na hloubku cca 30 cm "podryl" strniště po jeteli, které bylo v celém porofilu naprosto vyprahlé a pluh do něj nechtěl ani zalézt. Včetně cesty a placu okolo hnojiště. Zde už byl odpor znatelnější, ale na jeden pomalejší a citlivý přejezd se podařilo. Následná orba za několik dní byla oproti průměru za téměř poloviční náklady na phm; za pluhem se prášilo. Ihned zasetá pšenice vzcházela nerovnoměrně a doposud je to nevyrovnaný porost (část dovzcházela až na jaře apod.)

Za mě následující shrnutí:
- jištění výborné; jak slupice, tak i urovnávací disky drží přesnou hloubku a vychylují se až v případě předejití škody na stroji
- výborná drobící funkce válce - hroudy které téměř nešly rozbít kladivem válec rozmělnil
- možná bych šel do rychloupínání radliček; zde byly na dva šrouby každá, celkem tuším jedenáct slupic a než jsem poupravil podle podmínek, strávil jsem až moc času před dílnou - pravdou je, že jsme měl stroj na pár dnů a chtěl vše vyzkoušet a pokud by byl doma, tolik bych to "nehrotil"
- nastavení hloubky podmítače i disků jednoduché a přesné, v kombinaci s hydr. třetím bodem traktoru nemělo chybu
- celkem slušné zapravení i většího množství poskl. zbytku na jeden přejezd; nemohl jsem bohužel v daném roce a na stejném poli porovnat s konkurencí, což by mně zajímalo
- pro 200k traktor ideální stroj na hluboké kypření z hlediska výkonu i váhy stroje - z hlavy jí nedám, ale bez půjčeného závaží do PTBZ bych jej asi nemohl používat; obzvlášť přejezdy po silnici byly zážitek - váha válce na páce dokáže udělat pořádné vlny
- na to jaké bylo sucho a tvrdo vydržely relativně celkem dost i opotřebitelné díly; zde je velká nevýhoda - nepodařilo se mi sehnat křídla v náhradách a origo jsou mastné; přesná čísla výdrže ti neřeknu, stroj byl předváděcí a ke mně přijel už opotřebovaný

Pokud by tě ještě něco zajímalo, ptej se. Třeba ještě něco v paměti vyštrachám.

Příspěvky: 69
Registrován: 13 dub 2016 20:20

Re: Kverneland CLC 3 Pro

Příspěvekod jezevec » 12 kvě 2019 10:48

Dík za informace,přemýšlím o Terranu FX,dle vašich zkušeností soudím,že jsou to podobné stroje se se stejnou kvalitou zpracování,půdní podmínky jsou u nás podobné,akorát tu máme méně srážek(Jižní Plzeňsko),mám traktor 150-190 koní s terranem to celkem šlo tak ještě uvidím.

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Kverneland CLC 3 Pro

Příspěvekod tele » 12 kvě 2019 15:17

jezevec píše:Dík za informace,přemýšlím o Terranu FX,dle vašich zkušeností soudím,že jsou to podobné stroje se se stejnou kvalitou zpracování,půdní podmínky jsou u nás podobné,akorát tu máme méně srážek(Jižní Plzeňsko),mám traktor 150-190 koní s terranem to celkem šlo tak ještě uvidím.

Porovnej si počet prodaných strojů obou výrobců. Kverneland je kvalita v pluzích, PB 100 je nadčasový stroj, ale radličku bych od nich nebral. Nikdo to od Tebe použité nekoupí a FX je roky prověřený univerzální stroj. Odkud jsi konkrétně, na jižní plzeňsko jezdím celkem pravidelně.

Příspěvky: 69
Registrován: 13 dub 2016 20:20

Re: Kverneland CLC 3 Pro

Příspěvekod jezevec » 12 kvě 2019 16:47

tele píše:
jezevec píše:Dík za informace,přemýšlím o Terranu FX,dle vašich zkušeností soudím,že jsou to podobné stroje se se stejnou kvalitou zpracování,půdní podmínky jsou u nás podobné,akorát tu máme méně srážek(Jižní Plzeňsko),mám traktor 150-190 koní s terranem to celkem šlo tak ještě uvidím.

Porovnej si počet prodaných strojů obou výrobců. Kverneland je kvalita v pluzích, PB 100 je nadčasový stroj, ale radličku bych od nich nebral. Nikdo to od Tebe použité nekoupí a FX je roky prověřený univerzální stroj. Odkud jsi konkrétně, na jižní plzeňsko jezdím celkem pravidelně.

Jsem od Kasejovic,přesně na hranicích okresů Plzeň-jih, Klatovy A Strakonice

Příspěvky: 75
Registrován: 22 led 2009 17:38

Re: Kverneland CLC 3 Pro

Příspěvekod miso243 » 13 kvě 2019 08:05

tele píše:
jezevec píše:Dík za informace,přemýšlím o Terranu FX,dle vašich zkušeností soudím,že jsou to podobné stroje se se stejnou kvalitou zpracování,půdní podmínky jsou u nás podobné,akorát tu máme méně srážek(Jižní Plzeňsko),mám traktor 150-190 koní s terranem to celkem šlo tak ještě uvidím.

Porovnej si počet prodaných strojů obou výrobců. Kverneland je kvalita v pluzích, PB 100 je nadčasový stroj, ale radličku bych od nich nebral. Nikdo to od Tebe použité nekoupí a FX je roky prověřený univerzální stroj. Odkud jsi konkrétně, na jižní plzeňsko jezdím celkem pravidelně.

Plus k tomu výborná dostupnosť a väčší výber radličiek a ich náhrad. Okrem toho FX má o radlicu menej a pôjde ľahšie.

Zpět na Kompaktory a kultivátory

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků