rada s ozim. ječmenem

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: rada s ozim. ječmenem

Příspěvekod tele » 19 dub 2020 17:42

Baziliska1 píše:Dobrý den. Mám prosbu, co by jste mi doporučili za postřik pro pcháč, svízel a metlice do ozim. ječmene. Děkuji

Proč řešíš herbicid až na jaře a tak pozdě? Metlici Axialem, zbytek mcpa + fluoroxypyr.

Příspěvky: 58
Registrován: 23 úno 2016 22:58

Re: rada s ozim. ječmenem

Příspěvekod Baziliska1 » 19 dub 2020 21:15

tele píše:
Baziliska1 píše:Dobrý den. Mám prosbu, co by jste mi doporučili za postřik pro pcháč, svízel a metlice do ozim. ječmene. Děkuji

Proč řešíš herbicid až na jaře a tak pozdě? Metlici Axialem, zbytek mcpa + fluoroxypyr.


Bohužel to je tchánův postup, vždy to řešil až na jaře.

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: rada s ozim. ječmenem

Příspěvekod tele » 20 dub 2020 20:26

Baziliska1 píše:
tele píše:
Baziliska1 píše:Dobrý den. Mám prosbu, co by jste mi doporučili za postřik pro pcháč, svízel a metlice do ozim. ječmene. Děkuji

Proč řešíš herbicid až na jaře a tak pozdě? Metlici Axialem, zbytek mcpa + fluoroxypyr.


Bohužel to je tchánův postup, vždy to řešil až na jaře.

Tak ho pozdravuj. Nenápadně mu naznač, že už je rok 2020, ale ať to sním nesekne :evil:

Příspěvky: 58
Registrován: 23 úno 2016 22:58

Re: rada s ozim. ječmenem

Příspěvekod Baziliska1 » 20 dub 2020 21:16

Tele: No, ono by to šlo změnit akorát o tom nechce slyšet paní co u ní bydlím (jeho dcera a o předání "firmy" na mne) :cry:

Příspěvky: 345
Registrován: 22 lis 2015 23:55

Re: rada s ozim. ječmenem

Příspěvekod aram » 21 dub 2020 09:25

Klid, já mám problémy s předáním "firmy" v rámci jedné rodiny :lol: Mám na sebe 6 ha a od podzimu snad 14 a děda 83 let a pořád nic nepřepsat a nepřepsat má na sebe 25. Takže evidence všechno 2 krát :evil: Samozřejmě všechno dělám na poli já, evidence taky, děda dělá akorát daně :mrgreen:

Příspěvky: 58
Registrován: 23 úno 2016 22:58

Re: rada s ozim. ječmenem

Příspěvekod Baziliska1 » 21 dub 2020 09:39

No, ty to máš v [pohodě, ale tchán šel do předčasného důchodu tak si může vydělat jen do 30000kč [kdyby to bylo víc, tak mu ten důchod vezmou] . Další věc jsou postřiky, on si je koupit nemůže, já sice jo, ale zaplatím plnou taxi a jak je mám vykázat, když nemám ani m² v ELPIsu.. Před 5 lety jsem koupily traktor za půl mega a stojí chudák nevytížen dvoře z důvodu pár hektarů. Ano, chtělo by to pár hektarů přibrat, bohužel paní co u ní bydlím nechce nic o tým slyšet ...

Příspěvky: 345
Registrován: 22 lis 2015 23:55

Re: rada s ozim. ječmenem

Příspěvekod aram » 21 dub 2020 20:59

No .. tak popravdě uznávám, že jsem na tom tedy možná fakt o něco lépe :lol: Je pravda, že kdykoli koupím nějakou chemii nebo hnojiva, tak je plno keců, co tam zase rvu, proč vápním když se vápnilo před 15 lety (FAKT ! :evil: ), že meziplodina je nahovno a že pořád jen chodí faktury atd. atd. Ale naštěstí to u keců končí a nechají mě to dělat, protože když by ne, tak se jim na to vyseru, to jsem řekl dávno :mrgreen: Pořídili jsme s otcem JD 7810 a Terrano 3 FX a teď vyměnili Jokera 3 CT za 4m a to je zase keců, že se všechno dříve dělalo jen 8045 a jednou vlečkou .. je to všude stejný vidím :lol: (Sorry za OT).

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: rada s ozim. ječmenem

Příspěvekod tele » 21 dub 2020 21:07

Baziliska1 píše:No, ty to máš v [pohodě, ale tchán šel do předčasného důchodu tak si může vydělat jen do 30000kč [kdyby to bylo víc, tak mu ten důchod vezmou] . Další věc jsou postřiky, on si je koupit nemůže, já sice jo, ale zaplatím plnou taxi a jak je mám vykázat, když nemám ani m² v ELPIsu.. Před 5 lety jsem koupily traktor za půl mega a stojí chudák nevytížen dvoře z důvodu pár hektarů. Ano, chtělo by to pár hektarů přibrat, bohužel paní co u ní bydlím nechce nic o tým slyšet ...

Doprdele, co do toho necháš kecat ženskou :?

Příspěvky: 58
Registrován: 23 úno 2016 22:58

Re: rada s ozim. ječmenem

Příspěvekod Baziliska1 » 22 dub 2020 07:09

tele píše:
Baziliska1 píše:No, ty to máš v [pohodě, ale tchán šel do předčasného důchodu tak si může vydělat jen do 30000kč [kdyby to bylo víc, tak mu ten důchod vezmou] . Další věc jsou postřiky, on si je koupit nemůže, já sice jo, ale zaplatím plnou taxi a jak je mám vykázat, když nemám ani m² v ELPIsu.. Před 5 lety jsem koupily traktor za půl mega a stojí chudák nevytížen dvoře z důvodu pár hektarů. Ano, chtělo by to pár hektarů přibrat, bohužel paní co u ní bydlím nechce nic o tým slyšet ...

Doprdele, co do toho necháš kecat ženskou :?

Tý, jak říká její strýc "to je flokem" všichni do všeho kafrají, hlavně její dvě starší sestry a jinak počem ho..o

Příspěvky: 58
Registrován: 23 úno 2016 22:58

Re: rada s ozim. ječmenem

Příspěvekod Baziliska1 » 22 dub 2020 19:49

Baziliska1 píše:
tele píše:
Baziliska1 píše:No, ty to máš v [pohodě, ale tchán šel do předčasného důchodu tak si může vydělat jen do 30000kč [kdyby to bylo víc, tak mu ten důchod vezmou] . Další věc jsou postřiky, on si je koupit nemůže, já sice jo, ale zaplatím plnou taxi a jak je mám vykázat, když nemám ani m² v ELPIsu.. Před 5 lety jsem koupily traktor za půl mega a stojí chudák nevytížen dvoře z důvodu pár hektarů. Ano, chtělo by to pár hektarů přibrat, bohužel paní co u ní bydlím nechce nic o tým slyšet ...

Doprdele, co do toho necháš kecat ženskou :?

Tý, jak říká její strýc "to je flokem" všichni do všeho kafrají, hlavně její dvě starší sestry a jinak počem ho..o

Ta paní je schopna i mrtvého postavit do laťe!

Příspěvky: 47
Registrován: 14 kvě 2013 09:24

Re: rada s ozim. ječmenem

Příspěvekod PetrT » 24 dub 2020 08:41

Na loni převzatých pozemcích mi v ozimém ječmeni vyskočily nějaké dvouděložné plevely. Mohu dát tribenuron-methyl s 0,25 l Mustangu forte, když je klas 1,5 cm? U toho tribenuron- methylu je fáze ošetření psaná do bbch 39? K tomu bych dal 10% močoviny+ B+ fosfor.
Když jsme u té fáze, je možné dávat ve velké periodě topsin? Díky. Přeji všem vodu.

Příspěvky: 345
Registrován: 22 lis 2015 23:55

Re: rada s ozim. ječmenem

Příspěvekod aram » 24 dub 2020 16:52

K herbicidu rvát tu výžiovu si myslím že není nejlepší nápad. Osobně bych to rozdělil.
A co jsem tak slyšel, tak asi větší smysl dává dat prvně výživu a po pád dnech až herbicid, jinak ta výživa podpoří i ty stříknuty plevele a učínek herbicidu bude menší. Ale počket si určitě na odpověď Tele :D

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: rada s ozim. ječmenem

Příspěvekod tele » 24 dub 2020 20:04

PetrT píše:Na loni převzatých pozemcích mi v ozimém ječmeni vyskočily nějaké dvouděložné plevely. Mohu dát tribenuron-methyl s 0,25 l Mustangu forte, když je klas 1,5 cm? U toho tribenuron- methylu je fáze ošetření psaná do bbch 39? K tomu bych dal 10% močoviny+ B+ fosfor.
Když jsme u té fáze, je možné dávat ve velké periodě topsin? Díky. Přeji všem vodu.

Dej plnou dávku herbicidu podle plevelneho spektra. Zvaž, čím si méně uškodíš. Zda plevelem nebo opožděnou aplikací herbicidů. Co si slibuješ od aplikace Topsinu?

Příspěvky: 47
Registrován: 14 kvě 2013 09:24

Re: rada s ozim. ječmenem

Příspěvekod PetrT » 26 dub 2020 17:46

tele píše:
PetrT píše:Na loni převzatých pozemcích mi v ozimém ječmeni vyskočily nějaké dvouděložné plevely. Mohu dát tribenuron-methyl s 0,25 l Mustangu forte, když je klas 1,5 cm? U toho tribenuron- methylu je fáze ošetření psaná do bbch 39? K tomu bych dal 10% močoviny+ B+ fosfor.
Když jsme u té fáze, je možné dávat ve velké periodě topsin? Díky. Přeji všem vodu.

Dej plnou dávku herbicidu podle plevelneho spektra. Zvaž, čím si méně uškodíš. Zda plevelem nebo opožděnou aplikací herbicidů. Co si slibuješ od aplikace Topsinu?


Dávám ho na slabší napadení pat stébel, nemá dostatečnou účinnost? Dotaz směřoval spíš, jestli je ho možné použít bez problémů ve velké periodě. Je možné nějak zjednodušit, které účinné látky mohou poškodit vývoj klasu ve velké periodě, kromě krácení?

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: rada s ozim. ječmenem

Příspěvekod tele » 26 dub 2020 21:19

PetrT píše:
tele píše:
PetrT píše:Na loni převzatých pozemcích mi v ozimém ječmeni vyskočily nějaké dvouděložné plevely. Mohu dát tribenuron-methyl s 0,25 l Mustangu forte, když je klas 1,5 cm? U toho tribenuron- methylu je fáze ošetření psaná do bbch 39? K tomu bych dal 10% močoviny+ B+ fosfor.
Když jsme u té fáze, je možné dávat ve velké periodě topsin? Díky. Přeji všem vodu.

Dej plnou dávku herbicidu podle plevelneho spektra. Zvaž, čím si méně uškodíš. Zda plevelem nebo opožděnou aplikací herbicidů. Co si slibuješ od aplikace Topsinu?


Dávám ho na slabší napadení pat stébel, nemá dostatečnou účinnost? Dotaz směřoval spíš, jestli je ho možné použít bez problémů ve velké periodě. Je možné nějak zjednodušit, které účinné látky mohou poškodit vývoj klasu ve velké periodě, kromě krácení?

Topsin jsem kombinoval za vlhka s prochlorazem na paty, je spíš na hojení. Obecně jsou to regulátory a růstové herbicidy.

Příspěvky: 28
Registrován: 20 pro 2011 21:58

Re: rada s ozim. ječmenem

Příspěvekod HonzaCB » 29 dub 2020 10:50

Zdravím, potřeboval bych zkrátit ozimy ječmen spoléhal jsem na sucho takže tam nemám na krácení nic, dusíku cca 125 kg ,prostřední dávku trochu pokratil déšť co nepřišel..odrůda Novira. Už je vidět špička praporcoveho listu...Takze Cerone nebo Moddus? To same mam triticale odrůda Cedrico to je trochu ve vývoji pozadu samozřejmě.

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: rada s ozim. ječmenem

Příspěvekod tele » 29 dub 2020 14:29

HonzaCB píše:Zdravím, potřeboval bych zkrátit ozimy ječmen spoléhal jsem na sucho takže tam nemám na krácení nic, dusíku cca 125 kg ,prostřední dávku trochu pokratil déšť co nepřišel..odrůda Novira. Už je vidět špička praporcoveho listu...Takze Cerone nebo Moddus? To same mam triticale odrůda Cedrico to je trochu ve vývoji pozadu samozřejmě.

Dej na praporec 1/1 Ceron a Moddus při délce klasu přes 5 cm, dávku dle vody v půdě. Pokud bude dál sucho, počítej s kolapsem, Cerone prodýchá mraky vody. Příště si to ohlídej, teď je to 50/50.

Příspěvky: 77
Registrován: 21 črc 2012 21:09

Re: rada s ozim. ječmenem

Příspěvekod houmi » 05 kvě 2020 14:15

Ahoj, měl jsem na T2 aplikaci připraven Hutton, ale porost byl zdravý, takže nenaaplikováno. Nyní je ve fázi naduřování pochvy a začíná strkat osiny. Porost je stále zdravý. Mohu ho ještě použít, abych porost nějak nepopálil? Vím že trochu pálí, ale nevím jak moc.. Potřebuji ještě přidat 2,4D na vlčí máky. Podzimní cougar je pustil a dřívější aplikace MCPA je jen zretardovala, ale nezlikvidovala..- bylo moc chladno.

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: rada s ozim. ječmenem

Příspěvekod tele » 05 kvě 2020 21:21

houmi píše:Ahoj, měl jsem na T2 aplikaci připraven Hutton, ale porost byl zdravý, takže nenaaplikováno. Nyní je ve fázi naduřování pochvy a začíná strkat osiny. Porost je stále zdravý. Mohu ho ještě použít, abych porost nějak nepopálil? Vím že trochu pálí, ale nevím jak moc.. Potřebuji ještě přidat 2,4D na vlčí máky. Podzimní cougar je pustil a dřívější aplikace MCPA je jen zretardovala, ale nezlikvidovala..- bylo moc chladno.

Na ten herbicid se vykašli, k Huttonu přidej Zn a aplikuj za podmračného počasí.

Příspěvky: 77
Registrován: 21 črc 2012 21:09

Re: rada s ozim. ječmenem

Příspěvekod houmi » 06 kvě 2020 09:30

tele píše:
houmi píše:Ahoj, měl jsem na T2 aplikaci připraven Hutton, ale porost byl zdravý, takže nenaaplikováno. Nyní je ve fázi naduřování pochvy a začíná strkat osiny. Porost je stále zdravý. Mohu ho ještě použít, abych porost nějak nepopálil? Vím že trochu pálí, ale nevím jak moc.. Potřebuji ještě přidat 2,4D na vlčí máky. Podzimní cougar je pustil a dřívější aplikace MCPA je jen zretardovala, ale nezlikvidovala..- bylo moc chladno.

Na ten herbicid se vykašli, k Huttonu přidej Zn a aplikuj za podmračného počasí.


Musím ten vlčák vyřešit.. následující plodina je mák a nechci si pole zasvinit ještě víc než je.. bylo by červeno..?

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: rada s ozim. ječmenem

Příspěvekod tele » 06 kvě 2020 18:56

houmi píše:
tele píše:
houmi píše:Ahoj, měl jsem na T2 aplikaci připraven Hutton, ale porost byl zdravý, takže nenaaplikováno. Nyní je ve fázi naduřování pochvy a začíná strkat osiny. Porost je stále zdravý. Mohu ho ještě použít, abych porost nějak nepopálil? Vím že trochu pálí, ale nevím jak moc.. Potřebuji ještě přidat 2,4D na vlčí máky. Podzimní cougar je pustil a dřívější aplikace MCPA je jen zretardovala, ale nezlikvidovala..- bylo moc chladno.

Na ten herbicid se vykašli, k Huttonu přidej Zn a aplikuj za podmračného počasí.


Musím ten vlčák vyřešit.. následující plodina je mák a nechci si pole zasvinit ještě víc než je.. bylo by červeno..?

Je to na Tobě. Pokud tam dáš mák, tak si ho zasviníš stejně.

Příspěvky: 77
Registrován: 21 črc 2012 21:09

Re: rada s ozim. ječmenem

Příspěvekod houmi » 03 črc 2020 20:54

Dnešní kontrola porostu.. Klas plně zaháčkovaný, zrno zralé ale stonek a listy zelené. Klas když narovnám tak mi zůstane v ruce. Stav je stejný u hybridu i u linky. Sekat či čekat? Vody má stále dost..

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: rada s ozim. ječmenem

Příspěvekod tele » 04 črc 2020 20:20

houmi píše:Dnešní kontrola porostu.. Klas plně zaháčkovaný, zrno zralé ale stonek a listy zelené. Klas když narovnám tak mi zůstane v ruce. Stav je stejný u hybridu i u linky. Sekat či čekat? Vody má stále dost..

Vlhkost? Letos na řadě míst bude zrno zralé a sláma ne.

Příspěvky: 77
Registrován: 21 črc 2012 21:09

Re: rada s ozim. ječmenem

Příspěvekod houmi » 05 črc 2020 08:52

Neměřil jsem, ale zrno tvrdé na vylomení zubu.. :wink:

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: rada s ozim. ječmenem

Příspěvekod tele » 05 črc 2020 20:56

houmi píše:Neměřil jsem, ale zrno tvrdé na vylomení zubu.. :wink:

Tak si to nech změřit, podle mě to ke sklizni není.

Příspěvky: 77
Registrován: 21 črc 2012 21:09

Re: rada s ozim. ječmenem

Příspěvekod houmi » 09 črc 2020 21:54

Téměř sklizeno, zeleno nezeleno.. vlhkost 12%

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: rada s ozim. ječmenem

Příspěvekod tele » 10 črc 2020 21:36

houmi píše:Téměř sklizeno, zeleno nezeleno.. vlhkost 12%

Co ztráty?

Příspěvky: 77
Registrován: 21 črc 2012 21:09

Re: rada s ozim. ječmenem

Příspěvekod houmi » 11 črc 2020 17:23

Jel jsem pomalu, aby se zrno stihlo pěkně vytřást. Ztráty minimální. Jen trochu větší spotřeba kombajnu.

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: rada s ozim. ječmenem

Příspěvekod tele » 12 črc 2020 19:15

houmi píše:Jel jsem pomalu, aby se zrno stihlo pěkně vytřást. Ztráty minimální. Jen trochu větší spotřeba kombajnu.

Tak to je dobré. Výnos, OH?

Příspěvky: 77
Registrován: 21 črc 2012 21:09

Re: rada s ozim. ječmenem

Příspěvekod houmi » 14 črc 2020 14:44

tele píše:
houmi píše:Jel jsem pomalu, aby se zrno stihlo pěkně vytřást. Ztráty minimální. Jen trochu větší spotřeba kombajnu.

Tak to je dobré. Výnos, OH?

Výnos průměr 5,8. Neodhaduju ale ztráty od myší.. někde nic, někde 80%.
I když voda byla, zrno je drobné.. OH nevím.

PředchozíDalší

Zpět na Obilniny

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků