Vedení porostů ozimé řepky

Příspěvky: 333
Registrován: 20 zář 2012 18:02

Re: Vedení porostů ozimé řepky

Příspěvekod Buclík » 26 črc 2020 14:03

aram píše:Zkus Billu nebo Penny v Moravských Budějovicích... opravdu “zajímavý” dotaz :?
Agrovýkup, Navos, Sufflet agro, ještě mě napadá ADW. Všichni mají v tomto regionu prodejce, myslím, že místo dotazu by stačilo otevřít google a hledat :wink:
A jinak styl tvého vyjadřování by se za mě mohl opravdu zlepšit, nikdy žádné prosím a na konec většinou několik vykřičníků se nečte nejlépe ..


Arame Billa, Penny, Agrovýkup, Navos, Sufflet agro ani ADW odrůdu Shrek v nabídce nemají. Mé tři vykřičníky značí důraz sdělení, to snad není nic proti ničemu . Takže zase nic.

Příspěvky: 162
Registrován: 20 úno 2014 21:35

Re: Vedení porostů ozimé řepky

Příspěvekod kas » 26 črc 2020 16:24

Se vším co napsal tele souhalsím, ale občas mě ty vaše ujeté dotazy baví..;) (viz. piliny na pole, atd...:)))
Zkuste BUPOR (první odkaz co Vám vyskočí na Google, kdybyste to vyzkoušel...) máte to za humnama..

Příspěvky: 333
Registrován: 20 zář 2012 18:02

Re: Vedení porostů ozimé řepky

Příspěvekod Buclík » 26 črc 2020 17:39

kas píše:Se vším co napsal tele souhalsím, ale občas mě ty vaše ujeté dotazy baví..;) (viz. piliny na pole, atd...:)))
Zkuste BUPOR (první odkaz co Vám vyskočí na Google, kdybyste to vyzkoušel...) máte to za humnama..

Díky za Bupor, Shreka vedou. Teď mne zajímá Keltor že je nejranější a Hogofogo že mu nepukají šešule. No a kdybyste měl zdarma dost pilin, hodil byste je na písčitou půdu skrzevá zlepšení C:N a držení vláhy? No a s tele se chlubte chlapci, že napadáte sedmdesátiletého slušňáka slovy že jsem nesvéprávný, dement, že zde spamuji, debilní, ignorant, zabedněnec, křupan !!!

Příspěvky: 333
Registrován: 20 zář 2012 18:02

Re: Vedení porostů ozimé řepky

Příspěvekod Buclík » 04 srp 2020 12:59

Řepka 9600Kč/t za 60 dní.

Příspěvky: 47
Registrován: 14 kvě 2013 09:24

Re: Vedení porostů ozimé řepky

Příspěvekod PetrT » 04 zář 2020 11:21

Prosím o radu s tímto netradičním problémem:
Kvůli poruše techniky se mi nepodařila dokončit celá preemergentní aplikace v řepce. Řepka je nyní asi týden vzešlá. Jednalo se o aplikaci clomazonu s metazachlorem. Postřikovač s daným tankmixem mi ale pořád stojí plný. Je nějaká možnost jak clomazon aplikovat postemergentně, třeba ve snížené dávce nebo během deště? U metazachloru by problém nebyl.
PS: Potřebuji se zbavit plného postřikovače.
Moc děkuji za jakoukoli radu.


18:00 Problém již vyřešen.

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Vedení porostů ozimé řepky

Příspěvekod tele » 04 zář 2020 20:04

PetrT píše:Prosím o radu s tímto netradičním problémem:
Kvůli poruše techniky se mi nepodařila dokončit celá preemergentní aplikace v řepce. Řepka je nyní asi týden vzešlá. Jednalo se o aplikaci clomazonu s metazachlorem. Postřikovač s daným tankmixem mi ale pořád stojí plný. Je nějaká možnost jak clomazon aplikovat postemergentně, třeba ve snížené dávce nebo během deště? U metazachloru by problém nebyl.
PS: Potřebuji se zbavit plného postřikovače.
Moc děkuji za jakoukoli radu.


18:00 Problém již vyřešen.

Pomohl jsi sousedovi?

Příspěvky: 47
Registrován: 14 kvě 2013 09:24

Re: Vedení porostů ozimé řepky

Příspěvekod PetrT » 10 zář 2020 09:45

tele píše:
PetrT píše:Prosím o radu s tímto netradičním problémem:
Kvůli poruše techniky se mi nepodařila dokončit celá preemergentní aplikace v řepce. Řepka je nyní asi týden vzešlá. Jednalo se o aplikaci clomazonu s metazachlorem. Postřikovač s daným tankmixem mi ale pořád stojí plný. Je nějaká možnost jak clomazon aplikovat postemergentně, třeba ve snížené dávce nebo během deště? U metazachloru by problém nebyl.
PS: Potřebuji se zbavit plného postřikovače.
Moc děkuji za jakoukoli radu.


18:00 Problém již vyřešen.

Pomohl jsi sousedovi?


Po konzultacích i kvůli nejisté účinnosti týden namíchaného tankmixu, jsem k tomu přidal roundup ve snížené dávce a ošetřil úhor, který jsem vyjímečně letos měl.

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Vedení porostů ozimé řepky

Příspěvekod tele » 10 zář 2020 21:22

PetrT píše:
tele píše:
PetrT píše:Prosím o radu s tímto netradičním problémem:
Kvůli poruše techniky se mi nepodařila dokončit celá preemergentní aplikace v řepce. Řepka je nyní asi týden vzešlá. Jednalo se o aplikaci clomazonu s metazachlorem. Postřikovač s daným tankmixem mi ale pořád stojí plný. Je nějaká možnost jak clomazon aplikovat postemergentně, třeba ve snížené dávce nebo během deště? U metazachloru by problém nebyl.
PS: Potřebuji se zbavit plného postřikovače.
Moc děkuji za jakoukoli radu.


18:00 Problém již vyřešen.

Pomohl jsi sousedovi?


Po konzultacích i kvůli nejisté účinnosti týden namíchaného tankmixu, jsem k tomu přidal roundup ve snížené dávce a ošetřil úhor, který jsem vyjímečně letos měl.

Co plánuješ na úhoru za plodinu? Pšenici?

Příspěvky: 345
Registrován: 22 lis 2015 23:55

Re: Vedení porostů ozimé řepky

Příspěvekod aram » 10 zář 2020 23:05

Tak letos docela nervy... jsem samozřejmě hrozně rád za vodu po asi 5 letech, nicméně příprava pod řepky šla letos tak špatně, že jsem pouze dokázal nakypřit na cca 18 cm, poté rozdělat diskáčem a zaset prontem (nějaky pola jsem musel i válet před setím), abych sel v nějakém rozumném termínu. A stejně je to dost v hrudách. K tomu se sešlo to, že jsem po minulých zkušenostech chtěl jít s výsevkem dolů, takže málo nakupeno - málo vyseto :mrgreen: . Sel jsem 0,7 VJ odrůdy LG Architekt. Den na to naštěstí 6 mm, takže krom jílu to vzchází pěkně. V jílu je to dost pomalejší. Většina rostlinek je tak ve 3 pravých listech. Po jarní pšenici byl už i graminicid, jinde ne.
Herbicid byl Butisan Complet až po vzejití plevelů a další stres .. dřepčíci, dnes jsem musel stříkat, je to požrané fest, tohle jsem nikdy dělat nemusel zatím, nechápu co se děje. :mrgreen:
Zatím to vypadá, že regulaci letos budu plánovat dvoufázově (i přes srážky po zasetí je to docela rozházené na některých polích). Jaké dávky doporučíte (doporučíš Tele), pokud bych plánoval jet dvakrát ? V plánu mám dávat Caryx + tebuconazol, tak jestli dát klasiku 0,3 caryx + 0,6 tebu rozdělenou na 2 aplikace, nebo první třeba jen tebu a pak oboje .. jak na to ? Dík

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Vedení porostů ozimé řepky

Příspěvekod tele » 11 zář 2020 19:07

aram píše:Tak letos docela nervy... jsem samozřejmě hrozně rád za vodu po asi 5 letech, nicméně příprava pod řepky šla letos tak špatně, že jsem pouze dokázal nakypřit na cca 18 cm, poté rozdělat diskáčem a zaset prontem (nějaky pola jsem musel i válet před setím), abych sel v nějakém rozumném termínu. A stejně je to dost v hrudách. K tomu se sešlo to, že jsem po minulých zkušenostech chtěl jít s výsevkem dolů, takže málo nakupeno - málo vyseto :mrgreen: . Sel jsem 0,7 VJ odrůdy LG Architekt. Den na to naštěstí 6 mm, takže krom jílu to vzchází pěkně. V jílu je to dost pomalejší. Většina rostlinek je tak ve 3 pravých listech. Po jarní pšenici byl už i graminicid, jinde ne.
Herbicid byl Butisan Complet až po vzejití plevelů a další stres .. dřepčíci, dnes jsem musel stříkat, je to požrané fest, tohle jsem nikdy dělat nemusel zatím, nechápu co se děje. :mrgreen:
Zatím to vypadá, že regulaci letos budu plánovat dvoufázově (i přes srážky po zasetí je to docela rozházené na některých polích). Jaké dávky doporučíte (doporučíš Tele), pokud bych plánoval jet dvakrát ? V plánu mám dávat Caryx + tebuconazol, tak jestli dát klasiku 0,3 caryx + 0,6 tebu rozdělenou na 2 aplikace, nebo první třeba jen tebu a pak oboje .. jak na to ? Dík

Krácení ve 4 listech, dávka dle průběhu počasí, zatím je čas. Drepcik letos vyšší výskyt. Kdo měl mokro, doporučoval jsem výsev až po kvalitní přípravě klidně na začátku září. Většina porostů po výsevu clomazon, potom se uvidí.

Příspěvky: 47
Registrován: 14 kvě 2013 09:24

Re: Vedení porostů ozimé řepky

Příspěvekod PetrT » 16 zář 2020 11:04

Pomohl jsi sousedovi?[/quote]

Po konzultacích i kvůli nejisté účinnosti týden namíchaného tankmixu, jsem k tomu přidal roundup ve snížené dávce a ošetřil úhor, který jsem vyjímečně letos měl.[/quote]
Co plánuješ na úhoru za plodinu? Pšenici?[/quote]

Minule se mi neodeslala odpověď, tak ještě jednou.
Plánuju ozimák. Jo vím, že jsou to preemergenťáky a dokážou obiloviny dost utlumit. Na pozemku byl ale vysoký porost a provádím hlubokou přípravu, tak to snad bude ok.

Ještě mám jeden dotaz. Je možné ošetřit řepku časnou postemergentní aplikací tankmixu metazachloru s graminicidem ( Gallant), z důvodu např. výdrolu jarního ječmene? Dík.

Příspěvky: 345
Registrován: 22 lis 2015 23:55

Re: Vedení porostů ozimé řepky

Příspěvekod aram » 22 zář 2020 22:22

Zdravím, mohu aplikovat mix: 0,4 caryx, 0,6 tebuconazol, 1 litr bóru a ještě k tomu ale graminicid Gallant super 0,5 ? Nebo dát graminicid radši zvlášť ? Řepka v 5-7 pravých listech a teď za tepla se to začalo dost zvedat, proto na můj vkus razantnější krácení.
Zamýšlel jsem dávat i pyretroid (už jednou byl) ale je hlášeno velké ochlazení a hlavně déšť, tak snad už teď půjde do prdele. Ten hlavní nálet jsem ale pyretroidem trefil. Jet o týden pozdějc, tak nebylo co stříkat 8)

PetrT píše:Ještě mám jeden dotaz. Je možné ošetřit řepku časnou postemergentní aplikací tankmixu metazachloru s graminicidem ( Gallant), z důvodu např. výdrolu jarního ječmene? Dík.

Troufnu si poradit :mrgreen: Myslím si, že v tom by neměl být problém, pokud je to ještě aktuální. Osobně třeba o 1-2 deci uberu herbicidu, graminicid většinou plnou dávku nechávám.

Příspěvky: 47
Registrován: 14 kvě 2013 09:24

Re: Vedení porostů ozimé řepky

Příspěvekod PetrT » 25 zář 2020 11:49

aram píše:Zdravím, mohu aplikovat mix: 0,4 caryx, 0,6 tebuconazol, 1 litr bóru a ještě k tomu ale graminicid Gallant super 0,5 ? Nebo dát graminicid radši zvlášť ? Řepka v 5-7 pravých listech a teď za tepla se to začalo dost zvedat, proto na můj vkus razantnější krácení.
Zamýšlel jsem dávat i pyretroid (už jednou byl) ale je hlášeno velké ochlazení a hlavně déšť, tak snad už teď půjde do prdele. Ten hlavní nálet jsem ale pyretroidem trefil. Jet o týden pozdějc, tak nebylo co stříkat 8)

PetrT píše:Ještě mám jeden dotaz. Je možné ošetřit řepku časnou postemergentní aplikací tankmixu metazachloru s graminicidem ( Gallant), z důvodu např. výdrolu jarního ječmene? Dík.

Troufnu si poradit :mrgreen: Myslím si, že v tom by neměl být problém, pokud je to ještě aktuální. Osobně třeba o 1-2 deci uberu herbicidu, graminicid většinou plnou dávku nechávám.


Dík, obrátil jsem se ještě na zástupce a ten to doporučil s tím že si posílím ještě účinnost metazachlóru na heřmánky. To odpovídá tvému ubrání těch 1-2 decek.

Jinak řepka letos blbě vzchází v hrudovitější- těžší půdě, clomazon ji také neprospěl, když přišly vydatné srážky. Je dost dřepčíků a taky slimáci. Budeme vidět, jak se to bude vyvíjet dál. Zase u nás nejsou hraboši jak vloni.

Příspěvky: 210
Registrován: 23 kvě 2009 10:22
Bydliště: Východné Slovensko

Re: Vedení porostů ozimé řepky

Příspěvekod Bartuc » 05 říj 2020 21:56

Ahojte, tak po dlhšej odmlke sa opäť hlásim. Preposielam foto hybridu PT 271. Cca 150 m.n.m. https://bartuc.rajce.idnes.cz/PT_271/
Sejba 29.8. plus 230kg NPK 9-15-15
30.8. Butisan Complete 2,1 + 0,1 Command
24.9. pred dažďom 70 kg moč
70 mm do včera
Vonku je cca 25 silných rastlín na na štvorec. Zvyšok vzchádza, resp. má 2 pravé listy. Máme dilemu či najprv výdrol alebo krátenie... Poprípade čo hovoríte na kombináciu 0,5 Gallant Super + 0,2 Caryx + 0,8 tebu + Karate Z. + 3 moč.?

Příspěvky: 345
Registrován: 22 lis 2015 23:55

Re: Vedení porostů ozimé řepky

Příspěvekod aram » 06 říj 2020 10:47

Já jsem dával dohromady gallant, caryx 0,4, tebuconazol 0,6, pyretroid a litr bóru. Močovinu jsem k tomu nedával. Pokud bych chtěl řepku podpořit močovinou, tak radši prvně jedu regulaci s močovinou a graminicid až potom, aby ta močovina “nestimulovala” i ten výdrol.
Ale počkej si na Tele :mrgreen:

Příspěvky: 210
Registrován: 23 kvě 2009 10:22
Bydliště: Východné Slovensko

Re: Vedení porostů ozimé řepky

Příspěvekod Bartuc » 07 říj 2020 07:19

Vďaka za reakciu, takto sme to nakoniec aplikovali. Predtým sme používali spolu s krátením garland, tento rok máme gallant a nakoľko účinná látka je iná, tak som sa radšej spýtal. Močovinu som sa už neodvážil, aj vzhľadom k tomu že na poli je zopár rastlín ktoré po dažďoch sotva vzišli... som zvedavý či o ne neprídeme...

Příspěvky: 345
Registrován: 22 lis 2015 23:55

Re: Vedení porostů ozimé řepky

Příspěvekod aram » 18 říj 2020 11:32

Zdravím, můžu se zeptat .. je rozumné nebo potřebné ještě teď regulovat podruhé řepky, když se má to oteplit ? Měl jsem je zakrácené někdy v 5.-6. listu a šlo 0,4 caryx a 0,6 tebuconazol. Porosty půjdu prohlédnout někdy ve čtvrtek. Když by ty později vzešlé rostliny byly na regulaci, čím to krátit takhle pozdě ? Jen čistej tebuconazol ? :)
Jinak počítám s přihnojením asi 40 kg N v močovině někdy za týden ..

Příspěvky: 210
Registrován: 23 kvě 2009 10:22
Bydliště: Východné Slovensko

Re: Vedení porostů ozimé řepky

Příspěvekod Bartuc » 08 lis 2020 20:40

Pozdravujem, tak my sme už druhý krát neregulovali, nedá sa dostať do poľa. Dnes som si obehol porasty a takýto osud postihol našu PT271ku... https://bartuc.rajce.idnes.cz/PT_271_2020-11-08/ Myslíte že to ešte rozchodí? Pripisujeme to aplikácii granulovaného vápenca - pokusne na 10 ha 23.9. v dávke 150 kg / ha. Takmer komplet fialovo červená... Srdiečka sú zatiaľ živé, ani na koreňoch nie je nič vidieť. Mohol takto dodaný vápnik nejako vyblokovať príjem fosforu? Alebo čím je to spôsobené? Krátenie bolo vykonané 6.10. Caryx 0,4 + 0,6 tebu + 1l B + Gallant 0,5.

Příspěvky: 345
Registrován: 22 lis 2015 23:55

Re: Vedení porostů ozimé řepky

Příspěvekod aram » 09 lis 2020 20:47

Doufám, že se Telemu něco nestalo .. takhle dlouhou odmlku tu snad neměl :mrgreen:
Nemůžou ty rostlinky být takové špatné kvůli utužení a nedostatku vzduchu ? Jaké bylo zpracování půdy a příprava ? Nedostatek dusíku je asi blbost, aby takhle slabý porost stihl dusík odčerpat .. řekl bych, že to samé i fosfor, i když ten je při tom chladu určitě přijímán hůř, máš AZZP na P ? .. podle těch fotek těch kořenů by to mohlo být to utužení. Je to plošně nebo jen tam, kde jsi aplikoval ten vápenec ? Granulovaný vápenec přece nemůže mít takhle rychlý efekt na rostliny ne ? :)

Jinak můj příběh: já mám letos 4 pole, všude odrůda LG Architekt. Na jedno, které bylo nejvíce rozházené a hodně rostlin vývojově opožděných jsem zajel s druhou slabší regulací 0,6 tebuconazol, 0,5 l bóru, 0,3 l manganu, 0,3 l fulhumu (vystříkání zbytků) a 10 kg močoviny na ha. Další 2 pole, tam jsem musel zase opravovat výdrol, byla aplikace graminicidu + 0,25 caryx + 0,25 tebu bez další výživy, abych nepodporoval výdrol. 4. pole je nejvyrovnanější, výdrol nebyl potřeba opravovat, tak jsem pole nechal bez aplikace. Alespoň budu mít na jaře co porovnávat :mrgreen: A plošně 23.10. aplikace 40 kg N/ha v močovině "na zimu". Jinak během září byly provedeny (všelijak dohromady) aplikace herbicidu, pyretroidu, graminicidu a hlavní regulace s výživou, což bylo 0,4 caryx + 0,6 tebu + 1 litr bóru, někde hořká sůl.
Fotky jsou převážně z toho rozházeného pole, letos je dost vidět rozdíl mezi jílovitou částí pole nebo utuženou úvratí a zbytkem pole. Letos o sobě dal znát i hraboš :(
LG Architekt 23.10.

Příspěvky: 210
Registrován: 23 kvě 2009 10:22
Bydliště: Východné Slovensko

Re: Vedení porostů ozimé řepky

Příspěvekod Bartuc » 10 lis 2020 00:47

Spracovanie orba cca 20 cm, zrovnanie rotackami na cca 10 cm a sejba kombináciou s rotackami na cca 5 cm rotacky a 2 cm osivo, bez valcovania. V podstate rovnaký postup už tretí rok. O 2 km máme ešte 5 ha PT271 a tá je zatiaľ bez problémov... Po sejbe butisan c., trochu dažďa, sucho, 23.9. vápenec, 25.9. 70 kg moč., trocha dažďa, 6.10. krátenie s výdrolom a odvtedy len chčije a chčije s malými prestávkami...
Rozbor z 2016 uvádza P vyhovujúci (66 mg/kg), pôda stredná. Tak plošne, na druhej fotke je vidieť že časť porastu je menej poškodená (v pozadí je vidieť okraj takmer úplne fialový), pritom je to 2,5 ha pozemok a jazdí sa s postrekovačom aj rozmetadlom naraz celý...
My zas máme myši... 8) Porast máte pekný, škoda tých výpadkov...

Příspěvky: 345
Registrován: 22 lis 2015 23:55

Re: Vedení porostů ozimé řepky

Příspěvekod aram » 10 lis 2020 10:18

Pokud máš 66 mg/kg, tak bych hnojení fosforem určitě nepodceňoval, jsi téměř na spodní hranici, ale tohle je určitě dlouhodobější záležitost :wink: Já mám mezi 80-110 a tam kde mám 80, tam hnojím P poctivěji :mrgreen:
Příprava bych řekl, že odpovídá těm kořenům, rotačky udělaly trochu desku a v těch 10 cm se ty kořeny kroutí do boku, což samozřejmě není pro řepku ideální. Jako dívej, já mám podobnou barvu řepky na pár místech, a je to vždycky na úvratích, které jsou letos prostě utužené sečkou, jak bylo vlhko. Řekl bych, že to je to utužení, kór když někde máš místa, kde je to lepší. Tudíž by to nemělo být hnojením. :) Asi to nebude mít potenciál na max výnos, ale byl bych klidný, na jaře by se to mohlo/mělo spravit bych řekl. A určitě jsi udělal dobře, že jsi to neválel, v mém okolí kdo válel, splakal nad výdělkem a to těžce..

Příspěvky: 210
Registrován: 23 kvě 2009 10:22
Bydliště: Východné Slovensko

Re: Vedení porostů ozimé řepky

Příspěvekod Bartuc » 10 lis 2020 12:56

Vďaka za reakciu, zmysel to dáva. Tak možnosti nemáme neobmedzené, čiže postupne sa snažíme vylepšovať. Pluh a rotačky v posledných suchších rokoch u nás fungovali, tento rok nás minimálne vystrašili... :mrgreen: Dúfam že to dobre dopadne...

Příspěvky: 345
Registrován: 22 lis 2015 23:55

Re: Vedení porostů ozimé řepky

Příspěvekod aram » 11 lis 2020 19:14

Já už ořu víceméně jen na zimu pod jařiny a i to jsem loni dělal půlku výměry na zkoušku bezorebně. Pod pšenice jsem neoral už nepomatuju a pod řepku letos 2 ha po dlouhé době a po 2 přejezdech smykama to bylo krásně nachystané (bez hrud), ale nakonec dost nerovností, které se prostě objevily až po čase. Výsledek je ten, že když jsem jel s postřikovačem, tak po tomhle poli tak 8, jinde můžu i 12 km/h. :mrgreen: Kdyby byl kompaktor, tak je to jiná asi. Vzcházení bylo u orby i bezorebky srovnatelné, po terranu ale bylo znatelně více hrud, takže účinnost herbicidu se mohla o dost snížit, uvidíme na jaře..
U té řepky je hlavní jestli se lisuje sláma a pokud ne, tak kdy probíhá sklizeň pšenice. Já letos 2 pole ze 4 měl sklizené ke konci července, slámu všechnu drtím > DAM v dávce 100 l/ha > podmítka 12 cm > 18.8. byl krásně vzešlý výdrol, terrano 18 cm, o nějaké sláme na povrchu jsem skoro nevěděl, jak to bylo zetlely. Graminicid pak stačil jednou během září a bylo to víceméně z povinnosti, když bych jej nedal, nic by se nestalo. Naopak u orby vzcházení výdrolu ve více vlnách.

Příspěvky: 210
Registrován: 23 kvě 2009 10:22
Bydliště: Východné Slovensko

Re: Vedení porostů ozimé řepky

Příspěvekod Bartuc » 02 úno 2021 19:16

Pozdravujem, tak ako to u vás vyzerá s insekticídnou stratégiou u repky, keď v podstate ostali 3 účinné látky? Alebo podľa čoho ju nastaviť?
Minulý rok som načrtol "seriál" o arabele, podarilo sa mi pravidelne prispieť časťou s jednoduchým popisom. Čo by ste povedali keby som v tom pokračoval? /vyzerá že náš PT zatiaľ prežil zimu 8) / Poprípade by sme mohli vymyslieť niečo na oživenie témy. Napíšte niekto či ste za, popr. mi dajte spätnú väzbu - budem rád.

Příspěvky: 345
Registrován: 22 lis 2015 23:55

Re: Vedení porostů ozimé řepky

Příspěvekod aram » 04 úno 2021 13:08

Ne, že bych se záměrně chlubil a přiznával, ale mám v zásobě na letošek ještě nurelle D :lol: i když možná nevyjde na celou výměru. Do dalších let už to bude horší, pyretroidy a pak je už myslím schválený nějaký jeden lepší insekticid, nevzpomínám si na název (ten by mohl být slušná náhrada za nurelle). Ale věřím, že se stejně do pár let vymyslí něco nového, nedělal bych si z toho hlavu. Mnohem větší problém vidím do budoucna zákazy azolů, ty mají mnohem širší a někdy i nenahraditelné využití, navíc ve více plodinách .. ty budou bolet více. :?

Jinak já sem jednou za čas chodím, mrknu jestli je něco nového v sekci "Rostliny" a když ne, tak jdu většinou bez čtení pryč. :mrgreen: Takže já tvoje příběhy sledovat budu a můžu přispívat i se svým příběhem, letos mám řepky hromadu. :) Vše LG Architekt, ale ještě jsem jej od podzimu neviděl, první info by mohlo být během příštího týdne, pokud nebude sníh. A už si asi dovezu do stodoly hnojivo, abych byl připraven na hnojení za přímrazku. Regenerace půjde DASA 250-300 kg/ha a cca 3 týdny potom už jen dohnojení močovinou na konečnou dávku a postřikovač (sem tam s rozpuštěnou močovinou). 8)

Uživatelský avatar
Příspěvky: 214
Registrován: 24 úno 2016 10:23

Re: Vedení porostů ozimé řepky

Příspěvekod Knightjiri » 04 úno 2021 16:37

Ahoj tak teď sem přišel z řepky. No a od podzimu asi hotovo mužů zaorávat. Co myslite,? Odrůda explicid
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek [/img]

Uživatelský avatar
Příspěvky: 214
Registrován: 24 úno 2016 10:23

Re: Vedení porostů ozimé řepky

Příspěvekod Knightjiri » 04 úno 2021 17:11

Průměr 7-14 rostlin :?

Příspěvky: 210
Registrován: 23 kvě 2009 10:22
Bydliště: Východné Slovensko

Re: Vedení porostů ozimé řepky

Příspěvekod Bartuc » 05 úno 2021 14:53

Knightjiri píše:Průměr 7-14 rostlin :?

čo sa stalo s ostatnými rastlinami?

Příspěvky: 96
Registrován: 22 pro 2014 15:14

Re: Vedení porostů ozimé řepky

Příspěvekod pawell89 » 05 úno 2021 16:25

Knightjiri píše:Průměr 7-14 rostlin :?



Porost řepky s 10 až 20 ks na metr jsem dovezl do sklizne s vynosem 3,9t/ha. Repka na jaře vypadala podobně jako ta vaše ,ale dokazala tak navětvit až se tomu každy divil jake jsou to stromy :D

Příspěvky: 345
Registrován: 22 lis 2015 23:55

Re: Vedení porostů ozimé řepky

Příspěvekod aram » 05 úno 2021 19:15

Pokud je to rovnoměrně rozmístěné, jakože to tak vypadá, tak 7-14 rostlin bych rozhodně nezavorával. Myslím, že pokud bude alespoň trochu normální jaro, tak to dokáže dát minimálně 3 tuny. :wink: To je to vymrzlý nebo co ? Jak vypadal porost na podzim ? :shock:

PředchozíDalší

Zpět na Olejniny

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků