Repro do traktoru

Příspěvky: 17
Registrován: 12 led 2008 13:26
Bydliště: Varnsdorf

Repro do traktoru

Příspěvekod kosta » 17 úno 2008 16:34

Zdravím chlapi, mám nové téma. konečně jsem dostal repro do traktoru po kmterém jsem toužil. V zetoru moc místa na zabudování repro není, tak jsem si objednal bedýnky od blaunkputu určené do auta.
Poraďte kam bych je mohl umístit aby dobře plnili svůj účel a nepřekáželi :?:
zetormen 7245

Příspěvky: 264
Registrován: 11 srp 2007 20:17

Příspěvekod kordl » 17 úno 2008 20:16

Já bych na ně vyděl místo v zadu nahoře v rozích, ale musíš na ně vymyslet nějaké šikovné úchyty do sloupků taky záleží jak sou velký. A kde máš umístěný rádio? Já ho mám v 7211 vedle páky na topení teplá-studená. a po stranách mam 2 ovály 50wat a je to super 8)

Příspěvky: 31
Registrován: 03 úno 2008 19:28
Bydliště: Poprad

Příspěvekod felesiga » 17 úno 2008 20:39

ja mam v 77 cke na hornom paneli po bokoch a radio mam pri ovladani kurenia. na repro som musel ale vyvrtat nove otvory lebo tam boli este take vajcovite na original teslu.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 710
Registrován: 21 pro 2005 21:16
Bydliště: Olomouc

Příspěvekod david » 17 úno 2008 21:16

kordl píše:Já bych na ně vyděl místo v zadu nahoře v rozích, ale musíš na ně vymyslet nějaké šikovné úchyty do sloupků taky záleží jak sou velký. A kde máš umístěný rádio? Já ho mám v 7211 vedle páky na topení teplá-studená. a po stranách mam 2 ovály 50wat a je to super 8)
no tak to asi né pokud má jen dva repráky tak dozadu určitě né aby mě za zádama hrálo rádio tak to si nedovedu představit

Příspěvky: 264
Registrován: 11 srp 2007 20:17

Příspěvekod kordl » 17 úno 2008 21:31

Asi je to na vkusu já si teda pouštim v autě víc zadky než předky. samozřejmě ne na plný pecky pak je mi to nepříjemný z každý strany. tak mu porad kam když vzadu je to špatný.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 710
Registrován: 21 pro 2005 21:16
Bydliště: Olomouc

Příspěvekod david » 17 úno 2008 21:37

těžko se radí když člověk neví co to má za repro jak velký atd. dal bych to dopředu do každýho rohu a nebo nabok na každou stranu na sloupek nahoru

Uživatelský avatar
Příspěvky: 448
Registrován: 28 led 2006 23:06
Bydliště: Jižní Morava

Příspěvekod riderstan » 18 úno 2008 00:42

...doporučuju si udělat šikovnou konzolu přímo pro rádio i repráky nad palubku...místa je tam fůra...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 710
Registrován: 21 pro 2005 21:16
Bydliště: Olomouc

Příspěvekod david » 18 úno 2008 14:27

riderstan píše:...doporučuju si udělat šikovnou konzolu přímo pro rádio i repráky nad palubku...místa je tam fůra...
tam už je jiná bedýnka na doklady,svačinku :lol: atd. proč tam dávat rádio když už je na rádio origo místo nahoře

Příspěvky: 49
Registrován: 28 zář 2007 23:38
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvekod Martin.Komar » 18 úno 2008 16:15

já mám repráky v Zetoru 6211 ve střešním okně :D , takže je mám přímo nad hlavou, mě to tak celkem vyhovuje, ale musíš bejt šikovnej při zabudovávání.

Příspěvky: 17
Registrován: 12 led 2008 13:26
Bydliště: Varnsdorf

Příspěvekod kosta » 18 úno 2008 20:52

Zdravím chlapi :) jsem moc rád že jste se tak hojně sešli na webu aby jste mi poradily :) včetně slovenského učastníka :) Chlapi menší uvedení do obrazu ju :) Kabina je jiná než píšete, regulaci topení mám v pravém rohu (kolečko ), je to ta hranatá, menší. Radio mám nahoře v pravo, byla tam díra na staré tu jsem zvětšil.
Co se týče repro, jsou to jediné značkové zavřené bedýnky do aut které se na našem trhu dají sehnat. Jsou to dvoupasmové bedny co se nemusí zbudovávat, jsou k nim učkové držaky. Velikost je 18,5-délka,9,5 výška, 9,5-hloubka. Jsou perfektní :lol:
Co jsem se díval do nových traktorů, tak když mají dva repráky, mají je vzadu. Jenže to by znamenalo vyvrtat díry do ramu a to se mi teda nechce :( Stále jsem jedno ucho chlapi :)
zetormen 7245

Příspěvky: 272
Registrován: 28 čer 2006 16:07
Bydliště: Pelhřimov

Příspěvekod martasek » 19 úno 2008 01:48

kosta píše:Zdravím chlapi :) jsem moc rád že jste se tak hojně sešli na webu aby jste mi poradily :) včetně slovenského učastníka :) Chlapi menší uvedení do obrazu ju :) Kabina je jiná než píšete, regulaci topení mám v pravém rohu (kolečko ), je to ta hranatá, menší. Radio mám nahoře v pravo, byla tam díra na staré tu jsem zvětšil.
Co se týče repro, jsou to jediné značkové zavřené bedýnky do aut které se na našem trhu dají sehnat. Jsou to dvoupasmové bedny co se nemusí zbudovávat, jsou k nim učkové držaky. Velikost je 18,5-délka,9,5 výška, 9,5-hloubka. Jsou perfektní :lol:
Co jsem se díval do nových traktorů, tak když mají dva repráky, mají je vzadu. Jenže to by znamenalo vyvrtat díry do ramu a to se mi teda nechce :( Stále jsem jedno ucho chlapi :)


ty mas slovenskou boudu???.
asi vim co mas za bedny takove mam taky nebo podobne jsou 3 pasmove asi 40w jedna mam to tak v 7011 i v 72, radio ve sve dire co je origo a ty bedynky privrtane na tech bokach tesne vedle vydechu topeni/vetrani. U 162 mam radio v predu ve sve dire co tam byla original a klasicke repro kulate zabudovane v zadu v panelu co tam byl origo a krasne to ze zadu hraje..(2x65W) ale je fakt ze bouda na 162 je tak o 100% min hlucna jak na 7xxx :wink:
zetor rulezzzzzzz

Příspěvky: 17
Registrován: 12 led 2008 13:26
Bydliště: Varnsdorf

Příspěvekod kosta » 19 úno 2008 23:29

No zatím nevím, ale řekl bych že něco na těch bednách vzadu něco bude když to budují do nových mašin.
zetormen 7245

Příspěvky: 17
Registrován: 10 pro 2007 20:52

Příspěvekod šimon » 20 úno 2008 18:36

a šlo by na 7211 kabinu nejak zatesnit?

Uživatelský avatar
Příspěvky: 710
Registrován: 21 pro 2005 21:16
Bydliště: Olomouc

Příspěvekod david » 20 úno 2008 20:14

kosta píše:No zatím nevím, ale řekl bych že něco na těch bednách vzadu něco bude když to budují do nových mašin.
v kterých traktorech jsou repro jen vzadu u nás v nových traktorech pokud jsou v zadu tak jsou i ve předu tudíš 4x

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Příspěvekod bold » 20 úno 2008 20:29

šimon píše:a šlo by na 7211 kabinu nejak zatesnit?
nejde jen o kabinu,je potřeba toho odhlučnit víc,pokud se ti povede odhlučnit přepážku mezi motorem a volantem,tak ti to bude hučet z převodovky,taky je dobré narvat odhlučnění na kapotáž a na boky kapoty(kolem hlav motoru)ale dost pochybuju že dosáhneš stejné úrovně jak u 161
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Příspěvekod bold » 20 úno 2008 20:31

já řeším music v traktoru jinak,MP3 přehrávač pecky do uší a na to fajnové sluchátka,nevypadá to zrovna stylově ale je to praktické-páč nemusím mít volume max a nepřebíjím kravál od motoru-uši mám jenom jedny
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 17
Registrován: 12 led 2008 13:26
Bydliště: Varnsdorf

Příspěvekod kosta » 20 úno 2008 20:49

Čauvas Davide, koukal jsem že jezdíš holandem, což jsou velice dobře vybavený mašiny. U nas se jezdí ze značkou SAME, stroje do devadesáti koní mají ve výbavě zaklad, dvě repro a to ještě na zakázku a stroje nad devadesát mají už čtyři repro.
Jinak jsem zjistil že ty bedny jsou docela velký a podle nápadů co mi kluci napsali se dají dát buď dozadu,ale proti sobě a to ještě nevím jak je tam uchitit, nebo dopředu jak je zapínání topení, stěračů atd.
zetormen 7245

Příspěvky: 17
Registrován: 12 led 2008 13:26
Bydliště: Varnsdorf

Příspěvekod kosta » 20 úno 2008 20:57

Zdravím Bolde :D Jo to je dobrej nápad, minulou sezonu jsem tak jezdil, jen místo mp3 jsem mněl mobil w810i což bylo super až na ty bolaví ušiska :lol: A jinak bys ty bedny dal kam?
zetormen 7245

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Repro do traktoru

Příspěvekod bold » 21 úno 2008 13:44

Měl jsem repro v 7011,.Můžu říct že se tam stejně nevyplatilo.Měl jsem je v panelu topení,musel jsem upravit díry na repro i na rádio.Ale jak jsem podotkl,stejně se to za jízdy nedalo poslouchat neboť ten kravál od motoru je fakt dost veliký,pokud si tam někdo umístí dostatečně výkoné rádio a pořádné bedny,tak to sice přeřve ale chudáci uši.takže doporučuju,repro ano ale pouze pokud ten traktor stojí a čeká,při práci nikoliv.Pokud se týče umístění,tak "basák" je jedno kam přijde neboť basy se šíří všemi směry,zaměřil bych se na výšky a asi bych je přimontoval ze spodu na panel topení mírně natočené na střed.pokud nejsou teda moc veliké.Další možnost je z boku,čili na rám samořezkama,no a pak dozadu.Takže na závěr,pokud nechcete přijít o uši a mít něco z hudby tak pořídit kvalitní sluchátka a mp3-podotýkám že jsem měl před malou mp3(flashdisc) přehrávač mp3cd což byl problém kam sním,furt padal-nakonec jsem musel použít velkou kapsu jak krteček.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 17
Registrován: 12 led 2008 13:26
Bydliště: Varnsdorf

Re: Repro do traktoru

Příspěvekod kosta » 21 úno 2008 20:06

Zdravím Bolde :) No mám co zvažovat. Když na to tak myslím dám ti za pravdu, mašinu používám celoročně a řekl bych že v sezoně to bude na sluchátka a v zimně kdy se hodně vylejzá kvuli krmení to nechám na bednách :)
Opět ti poděkuji za rady, a ty bedny teda uchytím na strany těma samořezama :)
Zatím čauvas :lol:
zetormen 7245

Uživatelský avatar
Příspěvky: 710
Registrován: 21 pro 2005 21:16
Bydliště: Olomouc

Re: Repro do traktoru

Příspěvekod david » 22 úno 2008 16:30

no nevím co máte za problém měl jsem v 7745 radio a 2x repro co bylo přimo k radiu a žádnej problém všechno krásně slyšet jsem ze starý školy ale jezdi ve sluchátkách a pod nima mět ještě pecky s hudbou tak to bych asi nezvládl potřebuju slyšet traktor a i stroj

Příspěvky: 17
Registrován: 12 led 2008 13:26
Bydliště: Varnsdorf

Re: Repro do traktoru

Příspěvekod kosta » 22 úno 2008 20:21

Zdravím Davide, přiznám se že jsem vyučený, chovatel koní jezdec z povolání. Zmněnil jsem práci i prostředí a na traktoru celoročně jezdím tprve od minulé sézony, a přiznám se že i přesto že je to starý zetor, jsem nadšený. Loňskou sezonu jsem jezdil z peckama na uších a dalo se dobře posluchat jak trator tak mašina vzadu. Problém byl akorát z tím že po pár hodinách mě boleli ušiska. Tak uvidím jak to půjde letos. Bold mi dal doporučení, jiná sluchátka, což jsem už učinil tím že jsem si pořídil jiný mobil a k němu jsem si pořídil velice kvalitní pecky. V případě že mě opět začnou bolet ušiska, tak vím že mám tu možnost zapnout si pořádný bedny. A rozhodně v zimní sezoně kdy často opouštím traktor, nedám dopustit na "starou školu" proto si ty bedny instaluju :D
zetormen 7245

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Repro do traktoru

Příspěvekod bold » 22 úno 2008 20:22

david píše:no nevím co máte za problém měl jsem v 7745 radio a 2x repro co bylo přimo k radiu a žádnej problém všechno krásně slyšet jsem ze starý školy ale jezdi ve sluchátkách a pod nima mět ještě pecky s hudbou tak to bych asi nezvládl potřebuju slyšet traktor a i stroj

Jsem taky ze staré školy,pokud si myslíš že když si dáš pecky a na to sluchátka že nic neuslyšíš,tak to není pravda,taky musím slyšet stroj a všechno kolem,nepotřebuju ale být hluchý za 8 hodin práce,někdy i 16 hodin (dělám na svém).Nepatřím mezi nadšence které jde slyšet na kilometry daleko charakteristickým tuc tuc,takže všeho s mírou,a slyším všechno,hudbu, motor a nejsem večer nahluchlý.I když pravda estetika jde stranou.Navíc jelikož mám mp3 ve stejné kapse jak mobil tak se zvonění projevuje charakteristickým šrumotem ve sluchátkách-což je pro mně výhoda.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Repro do traktoru

Příspěvekod bold » 22 úno 2008 20:27

kosta píše:Zdravím Davide, přiznám se že jsem vyučený, chovatel koní jezdec z povolání. Zmněnil jsem práci i prostředí a na traktoru celoročně jezdím tprve od minulé sézony, a přiznám se že i přesto že je to starý zetor, jsem nadšený. Loňskou sezonu jsem jezdil z peckama na uších a dalo se dobře posluchat jak trator tak mašina vzadu. Problém byl akorát z tím že po pár hodinách mě boleli ušiska. Tak uvidím jak to půjde letos. Bold mi dal doporučení, jiná sluchátka, což jsem už učinil tím že jsem si pořídil jiný mobil a k němu jsem si pořídil velice kvalitní pecky. V případě že mě opět začnou bolet ušiska, tak vím že mám tu možnost zapnout si pořádný bedny. A rozhodně v zimní sezoně kdy často opouštím traktor, nedám dopustit na "starou školu" proto si ty bedny instaluju :D

Plně souhlasím,každému co jeho jest,kdo chce repro má repro-kdo chce pecky má pecky,Je pravda že ty ušiska mně bolely taky,koupil jsem takové samostatné sluchátka s pružinkou za ucho,jsou na to lepší,navíc pecky občas vypadly,a musel jsem sundat sluchadla a pecky upravit.Pokud se jezdí třeba ve žních,kdy se čeká na kombajn tak jsou lepší repro (člověk má volnost) ale nedokážu si představit 16 hodin oračky,když jde motor nadoraz,se řvoucím rádiem.Ale znovu opakuju každému co jeho jest.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 710
Registrován: 21 pro 2005 21:16
Bydliště: Olomouc

Re: Repro do traktoru

Příspěvekod david » 22 úno 2008 20:47

no jasně máte pravdu každej podle své chuti já se s váma nehádám jen konstatuji a já když jsem na traktoru začínal tak nějaká MP3 co to jako je????? :P

Uživatelský avatar
Příspěvky: 573
Registrován: 26 pro 2006 22:54
Bydliště: Komorní Lhotka (Frýdek - Místek)

Re: Repro do traktoru

Příspěvekod Ondřej Novák » 22 úno 2008 23:25

Já se taky přidám, jsem rozhodně zastánce reproduktorů, protože je pak lépe slyšet stroje za traktorem a nebolí uši. V Crystalu mám 2 repráky ve střeše, mezi stropním panelem a ventilačkou a 2 "krabičkové" pověšené na zadních sloupcích. A v Majoru mám v horním panelu 2 basáky a 2 výškáče a vzadu pod stropem 2 "krabičkové" středy. V dopravě úplně v klidu a pokud tahám řezačku, nebo třeba mulčovač, dá se to taky v pohodě poslouchat aniž bych tomu moc hulil :twisted:

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Když osladit, tak Crystalem...

Příspěvky: 17
Registrován: 12 led 2008 13:26
Bydliště: Varnsdorf

Re: Repro do traktoru

Příspěvekod kosta » 23 úno 2008 15:55

Zdravím chlapi :) vidím že je to aktuální téma :D Předem děkuji za pěkné foto od Ondřeje :) Upřímně musím říct že orba mě nečeká, ale nejsem si jist jestli zrovna u této činosti bych měl něco puštěnýho. Právě kvůli těm vysokejm otáčkách :( Za svojí mašinou tahám, obraceč, shrnovač, mulčovač, a brány luční. Tyto mašiny nepotřebují takový výkrut a tím pádem se dá krásně poslouchat muzika. Rozhodně nezahazuji ani jednu z variant, právě proto že jste skušení machři, snažím se vám naslouchat . Až budu mít hotový zabudování, rád se s váma podělím o foto jak to vypadá a jak se to poslouchá :D
zetormen 7245

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Repro do traktoru

Příspěvekod bold » 23 úno 2008 18:56

david píše:no jasně máte pravdu každej podle své chuti já se s váma nehádám jen konstatuji a já když jsem na traktoru začínal tak nějaká MP3 co to jako je????? :P

jojo když jsem začínal tak to byly zlaté časy kazet emgeton,ještě teď jich mám plnou krabici,black sabat,metallica,a pod.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 77
Registrován: 17 zář 2007 21:09

Re: Repro do traktoru

Příspěvekod cibusp » 24 úno 2008 21:28

nedá mi to abych zůstal stranou. V 6340, mám origo rádio, a na boku horní palubky 1 bedničku, počítám že je to něco jako byly na volkmena. je natočená směrem k palubce, a je slyšet parádně (hlavně když motor nevrčí :D :D :D ), no a ve 160-ce mám 2 repro vmáčklý v rozích palubky, jsou jen taký chrchly, ale hraje to, a to i když jsem oral.
Když motor vrčí a kola se točí, neznamená že máša je na cajku...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Repro do traktoru

Příspěvekod bold » 25 úno 2008 19:45

cibusp píše:nedá mi to abych zůstal stranou. V 6340, mám origo rádio, a na boku horní palubky 1 bedničku, počítám že je to něco jako byly na volkmena. je natočená směrem k palubce, a je slyšet parádně (hlavně když motor nevrčí :D :D :D ), no a ve 160-ce mám 2 repro vmáčklý v rozích palubky, jsou jen taký chrchly, ale hraje to, a to i když jsem oral.

160 je o hodně líp odhlučněná,mám tam taky rádio a hraje dobře i při oračce.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Další

Zpět na UŘ I

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků