Traktor na udržbu pozemků

Příspěvky: 13
Registrován: 04 lis 2012 18:16
Bydliště: Trutnovsko

Traktor na udržbu pozemků

Příspěvekod Wrána » 04 lis 2012 18:39

Zdravím vás

Chtěl bych poprosit o radu s výběrem traktoru.Mám 26Ha luk a stádo ovcí.Udržbu pozemků si draze platím už třetím rokem ale na nějaké věci bych si troufl sám.
Forum sem proslídil a zaujal mě třeba jednoduchej primitivní snadno sehnatelnej a hlavně levnej Z50 super.
Těch 20Ha bych si platil dál ale kolem statku nějakejch 6Ha mezi ohradama bych si rád udělal sám.
Potřebuju stroj s kterým budu převážet ovce,sekat nedopasky,odvoz hnoje,aby měl vidle na balíky a aby zvládl sklizen a balíkování sena kolem statku.
Díky za radu Honza.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 142
Registrován: 17 srp 2011 13:00
Bydliště: Kutnohorsko, Polabí

Re: Traktor na udržbu pozemků

Příspěvekod Ladislav » 04 lis 2012 20:34

A kolik má Váš traktor stát?
Ocelák a Konkor, nejlepší kámoši!

Příspěvky: 13
Registrován: 04 lis 2012 18:16
Bydliště: Trutnovsko

Re: Traktor na udržbu pozemků

Příspěvekod Wrána » 04 lis 2012 21:49

Co nejlevnější,ale funkční a blbuvzdorný.:)
Nějakej veterán a klidně bez TP. Je to jen na dva roky než se dostanu na aeo dotace.Začal sem zrovna v době,kdy je dotační mezera a veškerý dotace mi schrábne firma co se mi o pozemky stará tak se za techniku nemužu moc rozšoupnout.Cenově bych se tipl na částku kolem 50-80 tisíc.

Příspěvky: 1109
Registrován: 14 lis 2009 15:49

Re: Traktor na udržbu pozemků

Příspěvekod slava » 04 lis 2012 22:26

zetor 4011 a vyse

Uživatelský avatar
Příspěvky: 591
Registrován: 06 led 2010 21:30

Re: Traktor na udržbu pozemků

Příspěvekod farmářJH » 05 lis 2012 11:31

taky bych to tak viděl, skrze náhradní díly. Veteráni jsou fajn věc,ale pokud je to na práci, po zkušenostech ze začátku tvrdě preferuji Zetora té řady, která má v Agrozetu běžně dostupné ND. Čtyřicítka, šedesátka, resp. 67čka, 69tka. Se spotřebou bych si nelámal hlavu, žerou podle zátěže a na pár ha je to nepodstatný rozdíl.
Každý pokrok jde pomalu,ale ani Řím nepostavili přes noc!

Příspěvky: 13
Registrován: 04 lis 2012 18:16
Bydliště: Trutnovsko

Re: Traktor na udržbu pozemků

Příspěvekod Wrána » 05 lis 2012 12:22

Nějaké čtyřicítky sem v inzerci ted zahlídl kolem 60 tis.
Je velkej problém sehnat na to funkční nakladač na balíky?A jak je na tom tahle řada se startem v zimě?
Tady na horách bejvá běžně minus dvacet i víc v zimě.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Traktor na udržbu pozemků

Příspěvekod bold » 05 lis 2012 12:36

osobně mám v "červené" řadě zetorů namontováno elektrické ohřívací tělísko. Lze domontovat i do hadice k chladiči, či někam jinam, každopádně hodinu nahřívám a pak to jde nadrc, šetřím motor,starter,baterku. Pokud vím tak se to řešilo i vypouštěním vody a před startem se napustila teplá či horká a taky chytalo nadrc.
jinak pokud je v dobrém stavu motor tak bych obavy ze startu neměl.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 317
Registrován: 19 čer 2012 10:31
Bydliště: Havlíčkobrodsko

Re: Traktor na udržbu pozemků

Příspěvekod Martis » 05 lis 2012 13:16

Mě se v zimě osvědčilo pěkně prolejt chladič a motor teplou vodou. Pak když po chvilce teče z bloku teplá voda, tak to chytá bezproblémů :D
Samí vole, ale stádo nikde ...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 591
Registrován: 06 led 2010 21:30

Re: Traktor na udržbu pozemků

Příspěvekod farmářJH » 05 lis 2012 15:10

mám osobně ohřev na hadici a ač je to mnohem horší než do bloku (kde já nemám díru, bohužel) tak úplně v pohodě. Nakladač je darda, stará svině je tak za 30tis. a věř mi, vyběhaná jako kráva. Pokud chceš čelák, nezapomeň se před koupí traktoru přesvědčit, že má servo :)
Každý pokrok jde pomalu,ale ani Řím nepostavili přes noc!

Příspěvky: 247
Registrován: 17 pro 2009 10:50

Re: Traktor na udržbu pozemků

Příspěvekod vik » 05 lis 2012 18:24

před tim proléváním vody bych už i já nedoporučoval.po cca 15 letech kdy v traktoru přes zimu nebyla voda pak se lila teplá mi prorezl blok hned u vložky sice se to zavařilo v meziříčí,ale už bych to nedělal

Uživatelský avatar
Příspěvky: 317
Registrován: 19 čer 2012 10:31
Bydliště: Havlíčkobrodsko

Re: Traktor na udržbu pozemků

Příspěvekod Martis » 05 lis 2012 18:46

před tim proléváním vody bych už i já nedoporučoval.po cca 15 letech kdy v traktoru přes zimu nebyla voda pak se lila teplá mi prorezl blok hned u vložky sice se to zavařilo v meziříčí,ale už bych to nedělal


Vlastním 4 traktory a zatím mi voda v bloku nic neudělala, tím samozřejmě neříkám, že se to nemůže stát :roll:
Samí vole, ale stádo nikde ...

Příspěvky: 13
Registrován: 04 lis 2012 18:16
Bydliště: Trutnovsko

Re: Traktor na udržbu pozemků

Příspěvekod Wrána » 05 lis 2012 23:26

No nevím radši bych to viděl na nějaký to vyhřívání elektrikou ruzný mrnaví ohřívače co se daj namontovat k motoru už dneska sou.Stačí hodit do zásuvky.
S tím vypouštěním vody v mrazech to si moc nedovedu představit.:)

Příspěvky: 13
Registrován: 04 lis 2012 18:16
Bydliště: Trutnovsko

Re: Traktor na udržbu pozemků

Příspěvekod Wrána » 05 lis 2012 23:31

farmářJH píše:mám osobně ohřev na hadici a ač je to mnohem horší než do bloku (kde já nemám díru, bohužel) tak úplně v pohodě. Nakladač je darda, stará svině je tak za 30tis. a věř mi, vyběhaná jako kráva. Pokud chceš čelák, nezapomeň se před koupí traktoru přesvědčit, že má servo :)


No já nemám seník takže veškerý seno si nechávám vakuovat do folie.Je to dražší,ale zase to mužu nechat venku a když to skliděj odoledne až zmizne rosa je to fakt seno a ne senáž.
Takže traktor s čelákem potřebuju.Kdyby to byly klasický balíky sena stačil by mi dozadu za traktor takovej bodec na dva balíky.Tuhle sem ho někde zahlídl a šikovná věc.Takže ideálně traktor i s nakladačem.:)

Uživatelský avatar
Příspěvky: 573
Registrován: 26 pro 2006 22:54
Bydliště: Komorní Lhotka (Frýdek - Místek)

Re: Traktor na udržbu pozemků

Příspěvekod Ondřej Novák » 06 lis 2012 13:10

Pokud děláš jen balíky se senáží, stačí ti bodec dozadu do ramen traktoru, protože si ty balíky asi nebudeš dělát sám a to že ho protrhneš až při navážení do stáje ti nevadí. Solidní traktor 5511 - 6911 tě vyjde od 50 do 70 tisíc. čelní nakladač na něj by stál taky skoro tolik a protože budeš mít traktor bez předku tak s těžkým balíkem senáže se na sněhu nehneš...
Když osladit, tak Crystalem...

Příspěvky: 13
Registrován: 04 lis 2012 18:16
Bydliště: Trutnovsko

Re: Traktor na udržbu pozemků

Příspěvekod Wrána » 06 lis 2012 14:39

Ještě mě napadlo koupit v týhle cenoví relaci něco takovího.Výkon nic moc,ale na těch 5Ha kolem statku by mohl stačit.Hlavně je to zánovní stroj žádnej veterán a je i s nakladačem.
http://www.annonce.cz/inzerat/-2008-joh ... hanxq.html

Uživatelský avatar
Příspěvky: 573
Registrován: 26 pro 2006 22:54
Bydliště: Komorní Lhotka (Frýdek - Místek)

Re: Traktor na udržbu pozemků

Příspěvekod Ondřej Novák » 06 lis 2012 17:19

Wrána píše:Ještě mě napadlo koupit v týhle cenoví relaci něco takovího.Výkon nic moc,ale na těch 5Ha kolem statku by mohl stačit.Hlavně je to zánovní stroj žádnej veterán a je i s nakladačem.
http://www.annonce.cz/inzerat/-2008-joh ... hanxq.html

:lol: :lol: :lol: Za ty prachy bych ho vzal hned, jenže je to podvodný inzerát a v reálu by byla jeho cena hodne přes čtvrt milionu...
Když osladit, tak Crystalem...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 591
Registrován: 06 led 2010 21:30

Re: Traktor na udržbu pozemků

Příspěvekod farmářJH » 08 lis 2012 11:44

na foliované balíky nejsou bodce,ale trubkovej nosič na podebrání balíku i s folií. Prostě takový podebírací dvojzubec z tlustých trubek, na konci s vyhnutím, abys to nepropíchl. Viděl jsem to kdysi v rajchu a tak jsem si to vyrobil do třetího bodu taky. U foliovaných balíků bys na čelák musel mít ještě kleště na balíky a to už lezeš cenově vysoko.
Každý pokrok jde pomalu,ale ani Řím nepostavili přes noc!

Příspěvky: 13
Registrován: 04 lis 2012 18:16
Bydliště: Trutnovsko

Re: Traktor na udržbu pozemků

Příspěvekod Wrána » 11 lis 2012 16:32

Ten nosič sem zahlídl taky,ale na valník to s ním nenaložím a pendlovat po jednom balíku,když jich mám z jedný seče 200 by byl mazec.:)
Na manipulaci balíku při skrmování ovcím by ale byl dobrej.Každopádně ten čelák s kleštěma na balíky potřebuju určitě.Čekám na další nabýdky prodávám čtyrkolku s vozejkem a sekačkou a už sem dostal nabýdku výměna za jeepa WJ2000,ford excursion2000,stádo krav a koně.... :mrgreen:

Zpět na Všeobecná diskuze

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků